DOPORUČENÍ PRO VÝBĚR ČERPADLA S FLEXIBILNÍM KOAXIÁLNÍM OBĚŽNÝM KOLEM

V názvu čerpadla s flexibilním oběžným kolem je vždy uveden výrobce, typ, napětí elektromotoru a otáčky.
Ve zkráceném popisu čerpadla s flexibilním oběžným kolem pod názvem zboží jsou uvedeny provozní hodnoty průtoku a dopravní výšky, případně odlišnost technického řešení.

Souosá (koaxiální) čerpadla s flexibilním oběžným kolem se vyznačují jednoduchostí a širokou škálou aplikací. Jsou vybavena přepínačem směru otáček a některá i by-passem.
Princip čerpadla je patrný z následující animace:


Flexibilní oběžné kolo je možno objednat v provedení z NBR, EPDM, CR (Neopren) a VMQ (Silikon).
Provedení čerpadlo LIVERANI EP Mini 3/4" EPDM I, 400 V, 1400 ot/min. je vzhledem k max. teplotě čerpané kapaliny 110 °C vhodné na čerpání rmutu v minipivovarech.
U čerpadla je možnost dodání mechanické ucpávky nerez. ocel-grafit-NBR, NBR-karbid wolframu, karbid wolframu-Viton, atd.
Možnosti připojení čerpadla jsou uvedeny v prospektu na str. 17 - DIN 11851, Garolla, BSP, Macon, Triclover, SMS, BSM/RJT.

V případě zájmu o typ uvedený v prospektu, který není v naší nabídce, nebo o jiné materiálové provedení nebo technické řešení, Vám rádi zpracujeme nabídku. Prosíme, nezapomeňte v poptávce uvést čerpané médium a jeho vlastnosti.

 

Čerpadlo LIVERANI EP Mini 3/4" MF, 230 V, 1400 ot/min., by-pass

 
Flexibilní oběžné kolo, souosé (koaxiální), nerezové provedení, průtok 0 až 1,62 m3/hod, dopravní výška 32 až 0 m. Přepínání směru otáčení.
Volat pro cenu
Doprava   ZDARMA
Dostupnost   do 7 dnů
Výrobce:   LIVERANI
Hmotnost zboží:   11 kg
 

Použití
- Čerpání následujících kapalin: Hydroxid amonný 38%, pivo, kyselina boritá, hydroxid vápenatý, tekutý třtinový cukr, ricinový olej, kyselina citronová, etylalkohol, kyselina tetrafluoroboritá, želatina, glukóza, glycerin, chlorid hořečnatý, rtuť, mléko, olivový olej, chlorid sodný, hydrát sodný, voda, whisky, víno, hroznový mošt, hroznové stopky, džus a ovocná dřeň, med, tekutý cukr, sirup, máslo, jogurt, tekuté vejce, kečup, škrob, lepidla na vodní bázi, emulze, glycerin, vosk, detergenty, latex, barvy, tiskařské barvy, průmyslový odpad, tekuté mýdlo, čistící prostředky, šampony, krémy, atd.
Do poznámky objednávky prosím vždy uveďte čerpané médium.

Technické informace
Nejdůležitější údaje jsou uvedeny na kartě PARAMETRY. Další informace získáte kliknutím na odkaz na PROSPEKT.
Souosé (koaxiální) čerpadlo osazené flexibilním oběžným kolem z NR I (přírodní guma). Možno objednat i provedení z EPDM, CR (Neopren) a VMQ (Silikon).
flexibilní oběžné kolo
Hydraulická část z nerezové oceli AISI 304/316
Čerpadlo je osazeno oboustrannou mechanickou ucpávkou nerez. ocel-grafit-NBR (možno na požádání dodat i NBR-karbid wolframu, karbid wolframu-Viton, atd.) a připojením BSP-M. Možnosti připojení jsou uvedeny v prospektu na str. 17, na požádání možno dodat DIN 11851, Garolla, Macon, Triclover, SMS, BSM / RJT. připojení nabízeného typu
Podrobná specifikace vyráběného materiálového provedení je uvedena na str. 20 v PROSPEKTU.

Čerpadlo je osazeno by-passem s kulovým ventilem.

Rozměry čerpadla a možné varianty orientace připojení:

Princip čerpadla je patrný z následující animace.

Otáčky: 1 400 ot/min.
Možnost změny otáček přepínačem (reverzibilní), což umožňuje proplach bez ručního zásahu a usnadnění vyprazdňování potrubí na konci čerpání.
Vynikající výkon i při nízkých otáčkách, který umožňuje čerpání citlivých tekutin až s viskozitou až 50.000 cp s pevnými částicemi v suspenzi, bez provzdušňování, emulgování nebo poškození částice.
Čerpání bez pulsací, ideální pro dávkování, plnění a filtrace.
Čerpadlo pracuje v jakékoliv poloze.

Charakteristika čerpadla (č. 2)Délka kabelu (m): 6
Pohon čerpadla: elektromotor 230 V
Maximální příkon elektromotoru (kW): 0,56
Krytí (IP): 55
Sací výška max. (m): 6
Průtok min. (m3/hod.): 0
Průtok max. (m3/hod.): 1,62
Dopravní výška max. (m): 32
Dopravní výška min. (m): 0
Materiálové provedení čerpadla: nerez
Teplota čerpaného média max. (°C): 80
Hmotnost (kg): 9,3
Záruka (měsíců): 24

Videoprůvodce