Jak se vyhnout kritickým chybám při výběru čerpadla a domácí vodárny

Nákupní rádce

Domácí vodárny EASYPUMP EASY jsou všechny osazeny motory chlazené čerpanou vodou (ne vzduchem, jako běžný elektromotor). Z tohoto důvodu vynikají tichým chodem. Mohou být umístěny v malých prostorách bez nároku na dostatek vzduchu na chlazení normálního elektromotoru.
Pokud je součástí domácí vodárny tlaková nádoba, je její objem uveden v naší nabídce před hodnotou napětí elektromotoru.

Od r. 2016 jsou dodávány následující typy domácích vodáren

 • EASYPUMP EASY BOOST Classic - samonasávací čerpadlo je ovládané tlakovým spínačem, součástí domácí vodárny je bezúdržbová tlaková nádoba o objemu 18 l s membránou. Tlak vody kolísá od hodnoty zapínacího tlaku po vypínací.
 • EASYPUMP EASY BOOST Digital - samonasávací čerpadlo s možností volby ovládání buď tlakovým spínačem, nebo ovládací jednotkou (PRESSCONTROL). Součástí domácí vodárny je bezúdržbová tlaková nádoba o objemu 18 l s membránou. Ochrana proti chodu na sucho, tlak při stejném průtoku vody nekolísá (při použití ovládací jednotky). LED panel.
 • EASYPUMP EASY BOOST Automatic - samonasávací čerpadlo s možností volby ovládání buď tlakovým spínačem, nebo ovládací jednotkou (PRESSCONTROL). Součástí domácí vodárny není tlaková nádoba. Ochrana proti chodu na sucho, tlak při stejném průtoku vody nekolísá (při použití ovládací jednotky). Při použití tlakového spínače je optimální objem tl. nádoby cca 60 l, u ovládací jednotky (PRESSCONTROL) je to 8 až 12 l.
 • EASYPUMP EASY INVERT - samonasávací čerpadlo je ovládáno řídící jednotkou s frekvenčním měničem. Součástí domácí vodárny není tlaková nádoba. Ochrana proti chodu na sucho, tlak při měnícím se průtoku vody nekolísá. Úspora energie. Možnost použití i na zvýšení tlaku v rozvodu vody.
 • EASYPUMP EASY E-DEEP (ponorná vodárna) - ponorné čerpadlo je ovládáno ovládací jednotkou (PRESSCONTROL). Součástí domácí vodárny není tlaková nádoba, vhodný typ je uveden na kartě PŘÍSLUŠENSTVÍ. Vodárna má ochranu proti chodu na sucho, tlak při stejném průtoku vody nekolísá. Pro studny a vrty od průměru 160 mm. Dodává se ve dvou provedeních.
  První je se sáním po obvodu vodárny zakryté sítem zabraňujícímu vniknutí nečistot do čerpadla.
  Druhé je provedení "X-RING" určeném speciálně pro čerpání dešťové vody ze zásobních nádrží. Má proto sání zboku pro instalaci sací soupravy, která umožňuje podle výšky hladiny vody v nádrži přizpůsobovat i výšku sání. Tím se docílí snížení možnosti nasátí nečistot do vodárny a následných problémů, např. ucpání trysek postřikovačů (nasává se pouze čistá voda). Toto řešení je vhodné zejména v případě, kdy se užitková voda používá i v domě, a tedy i v době, kdy může pršet a do nádrže přitéká dešťová voda, která může obsahovat nečistoty.
 • Typová řada E-BOOST (EBS): Tzv. "kompaktní domácí vodárny" se samonasávacím povrchovým čerpadlem chlazeným vodou. Rozdíl mezi typy spočívá v různé hodnotě dopravní výšky, max. průtok mají všechny stejné. Součástí domácí vodárny je tl. nádoba o objemu 0,5 l. Vhodné do vlhkého prostředí. Může se také použít na zvýšení tlaku (EASYPUMP E-BOOST (EBS 3) v rozvodu vody.
Klikněte zde pro více informací

Domácí vodárna Easypump Easy E-deep 1200, 230 V

Nové vylepšené provedení je Easypump Easy E-deep 900 s úsporou energie 30 %, průtok 0 až 5,7 m3/hod., dopravní výška 46 až 0 m, pro studny a vrty od průměru 160 mm.

2727
Cena: 7 987 Kč  s DPH 6 601 Kč  bez DPH
Odložená platba Twisto Možnost odložení zaplacení
zboží až o 30 dnů
Množství: ks
Doprava:
ZDARMA
Dostupnost: Podle možností výrobce
Kód zboží: 60172651
Hmotnost: 11 kg
Vyrábí: Logo_easypump_autor_prodejce
Popis produktu
Parametry
Videoprůvodce

Popis produktu

Výroba byla ukončena. Nabízíme Vám nový vylepšený typ Easypump Easy E-deep 900 s úsporou energie 30 % a vyšší účinností. Stejné parametry má také domácí vodárna DAB DIVERTRON 900.

Použití:

 • K zásobování rodinných domů, chat a jiných menších objektů pitnou nebo užitkovou vodou bez mechanických a abrazivních nečistot.
 • Všude, kde je požadováno nekolísání tlaku v průběhu odběru vody, např. závlahové systémy (nemění se dostřik).
 • Ve studni/vrtu od průměru 160 mm nebo v zásobní nádrži.

Technické informace
Nejdůležitější údaje jsou uvedeny na kartě PARAMETRY. Další informace získáte kliknutím na odkaz na PROSPEKT a na NÁVOD.
Na výtlačné potrubí nelze instalovat další zpětnou klapku (jedna je součástí domácí vodárny).
Zapínací tlak je 2 bary. Vodárna vypne při ukončení odběru vody.
Představujeme Vám unikátní domácí vodárnu EASYPUMP EASY E-DEEP 1200, která změní váš život a učiní jej jednodušším a pohodlnějším. Toto úžasné zařízení přináší řadu neuvěřitelných výhod pro Váš domov, chatu nebo jiné menší objekty.
Chcete mít stálý tlak vody při odběru bez ohledu na okolnosti? Potřebujete kvalitní zásobování pitnou a užitkovou vodou? Chcete mít klidný spánek, aniž byste byli rušeni hlukem čerpadla?
Pak je domácí vodárna EASYPUMP EASY E-DEEP 1200 tou pravou volbou pro Vás!
Zde je deset důvodů, proč je domácí vodárna EASYPUMP EASY E-DEEP 1200 tou nejlepší volbou pro Vás:

1. Absolutně tichý provoz: Díky umístění ve studni nebo zásobní nádrži pod hladinou vody, nebude provoz čerpadla nikdy rušivým elementem ve Vaší domácnosti.
2. Stálý tlak vody: Vodárna zajišťuje nekolísající tlak v průběhu stálého odběru vody, což je ideální pro závlahové systémy a průtokové ohřívače.
3. Ochrana proti chodu na sucho a přetížení: Integrovaná ovládací jednotka poskytuje ochranu proti chodu nasucho a přetížení, takže se nemusíte bát poškození čerpadla.
4. Jednoduchá instalace a zprovoznění: Domácí vodárna EASYPUMP EASY E-DEEP 1200 je snadno připojitelná k rozvodu vody a elektřiny, což usnadňuje její instalaci a uvedení do provozu.
5. Automatická funkce: Už žádné ruční čerpání! Stačí otevřít kohoutek, a vodárna se automaticky zapne a začne čerpat. Jakmile odběr skončí, sama se opět vypne - což šetří energii i peněženku.
6. Bezpečnost na prvním místě: Díky zabudované zpětné klapce s magnetickým sensorem se nemusíte obávat samočinného spínání čerpadla při nedovření klapky nebo zanesení nečistotami. Při poškození klapky se navíc čerpadlo automaticky odstaví z provozu.
7. Vysoce odolný materiál: Plášť čerpadla, oběžná kola a rozvaděče jsou vyrobeny ze speciálního plastu s obsahem skelného vlákna (NORYL), hřídel, spojovací šrouby a matice oběžných kol jsou z nerezové oceli - což zaručuje dlouhou životnost a vysokou odolnost proti opotřebení.
8. Úspora místa a snadná instalace: Minimální hloubka ponoru je pouhých 12 cm, spodní část vodárny by měla být umístěna min. 20 cm nad dnem. Součástí dodávky je také přívodní kabel s vidlicí o délce 15 m a lanko o délce 15 m – vše pro rychlou a bezproblémovou instalaci.
9. Možnost optimalizace: Pro častější menší odběry vody nebo při použití vody i pro toaletu doporučujeme zabudovat malou tlakovou nádobu o objemu 8 až 24 l, která omezí počet spínání a prodlouží tak životnost celého systému. Vhodnou tl. nádobu si můžete objednat na kartě PŘÍSLUŠENSTVÍ. Montáž malé tl. nádoby se nejčastěji provádí pomocí "T-kusu" přímo na potrubí, fotografii připojení najdete v doporučení pro výběr naší nabídky tlakových nádob (horní část prostředního sloupce stránky).
10. Prodloužená záruka 5 roků: Jako autorizovaný prodejce Vám poskytujeme prodlouženou záruku na vodárnu na 5 let, abyste měli jistotu kvality naší nabídky.

Charakteristika čerpadla

Parametry

Napětí elektromotoru: 230 V
Maximální příkon elektromotoru: 1.10 kW
Délka kabelu: 15 m
Hloubka ponoru čerpadla max.: 12 m
Průtok min.: 0 m3/hod.
Průtok max.: 5.70 m3/hod.
Dopravní výška max.: 46 m
Dopravní výška min.: 0 m
Dimenze připojení - výtlak: 1
Průměr vrtu/studny min.: 160 mm
Obsah nečistot v čerpané vodě max.: 50 g/m3
Ovládání chodu čerpadla: Ovládací jednotka (Presscontrol)
Ochrana čerpadla proti chodu na sucho: Ano
Zpětná klapka: Ano
Hmotnost: 11 kg
Záruka: 60 měsíce
Příslušenství

Příslušenství

Hadicová spona nerezová, různé průměry

Uchycení hadice na trn, čerpadlo, ...

Cena: od 7 Kč  s DPH 6 Kč  bez DPH

NORIA závěsné zařízení pro ponorná čerpadla, 10 až 100 m

Pro zavěšení ponorných čerpadel do studní, vrtů, septiků a nádrží. Max. nosnost 200 kg.

Cena: od 196 Kč  s DPH 162 Kč  bez DPH

Šňůra na zavěšení ponorného čerpadla, metráž

Průměr 8 mm, pevnost 630 kg.

Cena: 12 Kč  s DPH 10 Kč  bez DPH

T-kus 1" s vnitřním závitem G1" mosazný

Pro uchycení malých tlakových nádob do potrubí.

Cena: 116 Kč  s DPH 96 Kč  bez DPH

Tlaková nádoba AQUAPRESS AFC 8, 8 l, vertikální

Ocelová, s vyměnitelným pryžovým vakem, max. přetlak 0,8 MPa.

Cena: 945 Kč  s DPH 781 Kč  bez DPH

Tlaková nádoba EVAK SPTB-008, 8 l, vertikální

Ocelová, s butylovou membránou, max. přetlak 1 MPa, bezúdržbová, záruka 5 let.

Cena: 996 Kč  s DPH 823 Kč  bez DPH

Tlaková nádoba EVAK SPTB-012, 12 litrů, vertikální

Ocelová, s butylovou membránou, max. přetlak 1 MPa, bezúdržbová, záruka 5 let.

Cena: 1 099 Kč  s DPH 908 Kč  bez DPH

Tlaková nádoba EVAK SPTB-018, 18 l, vertikální

Ocelová, s butylovou membránou, max. přetlak 1 MPa, bezúdržbová, záruka 5 let.

Cena: 1 150 Kč  s DPH 950 Kč  bez DPH

Tlaková nádoba GWS PWB-12LX, 12 l, vertikální

Ocelová, s butylovou membránou, max. přetlak 1 MPa, bezúdržbová, záruka 5 let

Cena: 1 515 Kč  s DPH 1 252 Kč  bez DPH

Tlaková nádoba GWS PWB-18LX, 18 l, vertikální

Ocelová, s butylovou membránou, max. přetlak 1 MPa, bezúdržbová, záruka 5 let

Cena: 1 784 Kč  s DPH 1 474 Kč  bez DPH

Tlaková nádoba GWS PWB-8LX, 8 l, vertikální

Ocelová, s butylovou membránou, max. přetlak 1 MPa, bezúdržbová, záruka 5 let

Cena: 1 513 Kč  s DPH 1 250 Kč  bez DPH

Tlaková nádoba JOVAL 20 HIM, 20 l, horizontální

Nerezová, s vyměnitelným pryžovým vakem, max. přetlak 0,8 MPa, atest na pitnou vodu.

Cena: 7 017 Kč  s DPH 5 799 Kč  bez DPH
Dotaz na zboží

Dotaz na zboží "Domácí vodárna Easypump Easy E-deep 1200, 230 V"