Jak se vyhnout kritickým chybám při výběru čerpadla a domácí vodárny

Ponorná kalová odstředivá čerpadla s mělnícím zařízením

Nákupní rádce

Kalová čerpadla s mělnícím zařízením (drtičem) stejně jako čerpadla s noži (řezacím zařízením) dokáží před čerpáním zmenšit velikost obsažených nečistot, které se nacházejí v čerpané kapalině. U čerpadel s noži dochází k rozsekání dlouhovláknitých látek, které se ale mohou za určitých okolností také namotat na hřídel nebo na oběžné kolo. Drtič všechny nečistoty rozemele a z čerpadla tak vychází pouze kaše. Efekt kalových čerpadel s noži můžeme přirovnat k mixeru, efekt mělnícího zařízení k mlýnku na maso. Čerpadla s drtičem jsou také dražší, protože použitý nástroj - drtič, který je mnohdy vyroben z důvodu dosažení velké tvrdosti z vysokolegované oceli, je náročnější na výrobu.

Kalová čerpadla s mělnícím zařízením vybíráme podle:

  • Jejich výkonu (charakteristiky čerpadla).
  • Průchodnosti (max. velikost částice).
  • Charakteru znečištění obsaženého v čerpané kapalině.
  • Pohonu (230 V, 400 V, ...).

Na čerpání kapaliny s obsahem některých typů neabrazivního znečištění lze také použít kalová spirálová čerpadla HUS nebo čerpadla s flexibilním oběžným koaxiálním kolem.

V případě zmenšení vnitřního průměru výtlačného potrubí vzhledem k vnitřnímu průměru výtlaku čerpadla dojde ke snížení výrobcem uvedených hodnot průtoků (tlak se nemění).
Také kalová čerpadla bez plovákového spínače nebo s elektromotorem na 400 V lze ovládat pomocí plovákového spínače, přestože není součástí jeho dodávky. Musí se ale zakoupit vhodné zařízení z naší nabídky SIGNALIZACE ÚROVNĚ HLADINY a u napětí 400 V vhodný stykač.
Max. hloubka ponoru je největší vzdálenost mezi hladinou vody a čerpadlem ve studni/vrtu, kterou doporučuje výrobce.
Kalová čerpadla, která nejsou chlazena čerpanou kapalinou, musí být při provozu celá ponořena.
Ponorné čerpadlo je konstruováno pro trvalé ponoření, které mu nevadí. V případě instalace v zimě nepoužívaných objektech je nejlepší možnost vypuštění vody z potrubí a ponechání ponorného čerpadla v nádrži (pokud nehrozí zamrznutí). Pokud to není možné, ponořte ho do nádoby s vodou.

Klikněte zde pro více informací
Hledání podle parametrů
Hledání podle ceny
Cena:
7800 Kč
8100 Kč

Kalové čerpadlo s noži a drtičem SEPTIK SGK 104 P, 230 V, plovák

Litinové čerpadlo s nerezovým pláštěm, mělnící zařízení, dvojitá ucpávka, průchodnost 25 mm. Průtok 0 až 14,4 m3/hod., dopravní výška 17 až 11 m.

skladem
Cena: 8 055 Kč  s DPH 6 657 Kč  bez DPH

Kalové čerpadlo s noži a drtičem SEPTIK SGK 104, 230 V

Litinové čerpadlo s nerezovým pláštěm, mělnící zařízení, dvojitá ucpávka, průchodnost 25 mm. Průtok 0 až 14,4 m3/hod., dopravní výška 17 až 11 m.

Cena: 7 823 Kč  s DPH 6 465 Kč  bez DPH