Jak se vyhnout kritickým chybám při výběru čerpadla a domácí vodárny

Ponorná kalová odstředivá čerpadla s mělnícím zařízením

Nákupní rádce

Kalová čerpadla s mělnícím zařízením (drtičem) stejně jako čerpadla s noži (řezacím zařízením) dokáží před čerpáním zmenšit velikost obsažených nečistot, které se nacházejí v čerpané kapalině. U čerpadel s noži dochází k rozsekání dlouhovláknitých látek, které se ale mohou za určitých okolností také namotat na hřídel nebo na oběžné kolo. Drtič všechny nečistoty rozemele a z čerpadla tak vychází pouze kaše. Efekt kalových čerpadel s noži můžeme přirovnat k mixeru, efekt mělnícího zařízení k mlýnku na maso. Čerpadla s drtičem jsou také dražší, protože použitý nástroj - drtič, který je mnohdy vyroben z důvodu dosažení velké tvrdosti z vysokolegované oceli, je náročnější na výrobu.

Kalová čerpadla s mělnícím zařízením vybíráme podle:

  • Jejich výkonu (charakteristiky čerpadla).
  • Průchodnosti (max. velikost částice).
  • Charakteru znečištění obsaženého v čerpané kapalině.
  • Pohonu (230 V, 400 V, ...).

Na čerpání kapaliny s obsahem některých typů neabrazivního znečištění lze také použít kalová spirálová čerpadla HUS nebo čerpadla s flexibilním oběžným koaxiálním kolem.

V případě zmenšení vnitřního průměru výtlačného potrubí vzhledem k vnitřnímu průměru výtlaku čerpadla dojde ke snížení výrobcem uvedených hodnot průtoků (tlak se nemění).
Také kalová čerpadla bez plovákového spínače nebo s elektromotorem na 400 V lze ovládat pomocí plovákového spínače, přestože není součástí jeho dodávky. Musí se ale zakoupit vhodné zařízení z naší nabídky SIGNALIZACE ÚROVNĚ HLADINY a u napětí 400 V vhodný stykač.
Max. hloubka ponoru je největší vzdálenost mezi hladinou vody a čerpadlem ve studni/vrtu, kterou doporučuje výrobce.
Kalová čerpadla, která nejsou chlazena čerpanou kapalinou, musí být při provozu celá ponořena.
Ponorné čerpadlo je konstruováno pro trvalé ponoření, které mu nevadí. V případě instalace v zimě nepoužívaných objektech je nejlepší možnost vypuštění vody z potrubí a ponechání ponorného čerpadla v nádrži (pokud nehrozí zamrznutí). Pokud to není možné, ponořte ho do nádoby s vodou.

Klikněte zde pro více informací
Hledání podle ceny
Cena:
0 Kč
0 Kč

Prazdna kategorie