Jak se vyhnout kritickým chybám při výběru čerpadla a domácí vodárny

Nákupní rádce

Septik je uzavřená vodotěsná nádrž sloužící na čištění splaškových odpadních vod z malých objektů. Biologická ČOV je vhodná pro objekty s trvalou produkcí odpadní vody, septik a zemní nebo BIOfiltr s přerušovanou produkcí. Dále je třeba přihlédnout k prostorovým nárokům (ČOV zabere méně než septik a filtr) a k výškovým poměrům.
Pokud je nádrž septiku samonosná, nemusí se obetonovávat, stačí pouze její zasypání.

Popis činnosti

V odpadní vodě přítomné pevné látky se usazují v jednotlivých komorách septiku, kde dochází k jejich degradaci anaerobním vyhníváním. Protože je účinnost čištění v septiku nízká, musí se provádět ještě následné dočištění vody v biofiltru nebo v zemním filtru (viz související zboží), popř. v kořenové čistírně.
Septiky jsou určeny pro 3 - 10 osob. Podle počtu osob (EO) produkujících odpadní vodu se také vybírá vhodný typ septiku.

Důležité upozornění. Při objednání níže uvedeného zboží není cena dopravy uvedená v objednávce správná. Její výši si můžete zjistit na stránce Doprava - DČOV.

Klikněte zde pro více informací

Septiky hranaté samonosné ASIO AS-Septik ER 5

Pro 3 až 5 obyvatel, plastové provedení, hranatý, samonosný, tříkomorový

1369
Cena: 55 781 Kč  s DPH 46 100 Kč  bez DPH
Množství: ks
Doprava:
viz. stránka DOPRAVA DČOV
Dostupnost: podle možností výrobce
Kód zboží: 01.02.01.05
Hmotnost: 560 kg
Vyrábí: Asio_n1
Popis produktu
Parametry

Popis produktu

PP samonosný hranatý tříkomorový septik určený pro postavení na podkladní betonovou desku a obsypání zeminou. Venkovni rozměry nádrže jsou 3000 x 1160 x 2080 mm. Septik je vybaven třemi vstupními komínky 600 x 600 x 300 mm s lehkými litinovými poklopy, vtokem a odtokem DN 150. Užitný objem 4,6 m3, hmotnost 560 kg. Max. násyp na stropě je 300 mm. V případě nutnosti vyššího násypu, požadavku na osazení do pojezdu nebo při výstytu podzemní vody je třeba nádrž stabilizovat obetonováním.

Nádrže od firmy ASIO, spol. s r.o. jsou vyrobeny z konstrukčních prvků a desek z integrálního polypropylenu nebo polyethylenu a jejich kopolymerů, homogenních i lehčených - technologií svařováním. Na přání odběratele mohou být opatřeny technologickými přepážkami, případně různými technologickými otvory pro napojení potrubí. Nádrže jsou standardně řešeny jako uzavřené s přivařeným plastovým víkem nebo i v provedení s odnímatelným víkem. Nádrže je možno vyrobit jako zdravotně nezávadné umožňující styk s potravinami. Nádrže jsou vodotěsné ve smyslu ČSN 75 0905. Mechanické a statické dimenzování nádrží provádíme metodou konečných prvků.

VÝHODY PLASTOVÝCH NÁDRŽÍ
• nízká hmotnost
• vysoká chemická odolnost
• dlouhá životnost
• jednoduchá montáž
• možnost propojení více nádrží
• možnost individuálních rozměrů
• 100% těsnost
• snadná hygienická údržba
• odolnost proti agresivní vodě

Parametry

Počet EO min.: 3
Počet EO max.: 5
Vhodnost použití při spodní vodě: Ne
Pojízdnost poklopu: Ne
Materiálové provedení: polyproplylen
Připojovací rozměr - přítok: DN150
Připojovací rozměr - odtok: DN150
Dmychadlo: Ne
Objem: 4.60 m3
Hmotnost: 560 kg
Záruka - nádrž: 24 měsíce
Příslušenství

Příslušenství

Dmychadlo k ČOV ASIO do 8 EO

Příslušenství k ČOV ASIO

skladem
Cena: 5 082 Kč  s DPH 4 200 Kč  bez DPH
Dotaz na zboží

Dotaz na zboží "Septiky hranaté samonosné ASIO AS-Septik ER 5"