Jak se vyhnout kritickým chybám při výběru čerpadla a domácí vodárny

Nákupní rádce

Podle délky potrubí a velikosti čerpadla si vybereme vhodnou délku topného kabelu, kabel nesmí být v porovnání s délkou potrubí kratší jak o 200 mm na každém konci, jinak je třeba použít nejbližší delší kabel nebo kombinaci dvou kratších kabelů.
Topné kabely slouží na ochranu čerpadel a rozvodů vody (plastového a kovového potrubí) před mrazem. Jsou osazeny integrovaným termostatem a pracují automaticky podle teploty. Mohou být trvale připojeny k elektrické síti.
Běžná izolace potrubí nezabrání jeho promrznutí, pouze ho zpomalí. Pokud není trvale v okolí potrubí zajištěna min. teplota 5 °C, je třeba použít topný kabel. Jeho montáž je možná všude mimo prostor s možností zaplavení vodou.
Topné okruhy nabízíme v délkách od 1 do 42 m a jsou vhodné především pro svépomocnou instalaci. Jsou opatřeny 1,5 m dlouhou připojovací šňůrou s vidlicí na 230 V a příložným termostatem. Zapojení a instalace je proto velmi snadná.

Více informací

Topný kabel s termostatem PFP na ochranu potrubí, 230 V

Ochrana potrubí, čerpadel a hydrantů před mrazem. Délka 1 až 42 m. Výkon 11 až 490 W.

2497
Popis produktu

Popis produktu

Použití
- Pro ochranu potrubí, čerpadel a hydrantů proti mrazu.
- Instalace topného kabelu pod tepelnou izolaci potrubí.
- Vhodné pro svépomocnou instalaci.

Technické informace
Podrobné informace získáte kliknutím na odkaz na NÁVOD.
Napětí 230 V.
Krytí IP 66.
Termostat zapíná ohřev při poklesu teploty pod + 3°C a vypíná při dosažení teploty + 10°C.
Zapojení zasunutím šňůry o délce 1,5 m s vidlicí do zásuvky 230 V. Součástí dodávky není vypínač.
Teplotní odolnosti při provozu 70 °C.
Označení: Např. "3m/36W" - délka topné části 3 m, příkon 36 W.

Žádná tepelná izolace nezabrání promrznutí potrubí, které je dlouhodobě vystaveno působení nízké teploty, pouze jeho ochlazení zpomalí. Kompenzace tepelných ztrát topným kabelem je snadné, rychlé a spolehlivé.
Délka (počet metrů) uvedená v naší nabídce je délka topného kabelu (bez přívodního kabelu s vidlicí).

Postup instalace topného kabelu na potrubí

1. Plastové potrubí obalíme v celé ploše samolepící hliníkovou páskou, která pomáhá roznést teplo po plášti potrubí (kovové potrubí není nutné páskou obalovat).

2. Přiložíme a pomocí samolepící hliníkové pásky zafixujeme příložný termostat. Topný kabel k potrubí připevníme na začátku, na konci a uprostřed vzniklého průvěsu. Následně fixujeme k potrubí středy postupně vznikajících průvěsů, až je vytvořeno několik stejnoměrných smyček.

3. Tyto smyčky obtočíme kolem potrubí, každou následující smyčku navíjíme v opačném směru, než smyčku předchozí. Kabel k potrubí fixujeme pomocí hliníkové samolepící pásky, po úplném navinutí topného kabelu přilepíme kabel v celé délce k potrubí hliníkovou páskou (páska je lepena souběžně s kabelem). Hliníková páska slouží k přenesení tepla z celé plochy topného kabelu na potrubí.

4. Na závěr potrubí s topným kabelem opatříme tepelnou izolaci. Tato izolace je vždy nutná – topný kabel nemůže tepelnou izolaci nahradit, pouze vyrovnává tepelné ztráty, ke kterým přes izolaci dochází a kterým se nedá zcela zabránit.

Dotaz na zboží

Dotaz na zboží "Topný kabel s termostatem PFP na ochranu potrubí, 230 V"