Jak se vyhnout kritickým chybám při výběru čerpadla a domácí vodárny

Nákupní rádce

Podle délky potrubí a velikosti čerpadla si vybereme vhodnou délku topného kabelu, kabel nesmí být v porovnání s délkou potrubí kratší jak o 200 mm na každém konci, jinak je třeba použít nejbližší delší kabel nebo kombinaci dvou kratších kabelů.
Topné kabely slouží na ochranu čerpadel a rozvodů vody (plastového a kovového potrubí) před mrazem. Jsou osazeny integrovaným termostatem a pracují automaticky podle teploty. Mohou být trvale připojeny k elektrické síti.
Běžná izolace potrubí nezabrání jeho promrznutí, pouze ho zpomalí. Pokud není trvale v okolí potrubí zajištěna min. teplota 5 °C, je třeba použít topný kabel. Jeho montáž je možná všude mimo prostor s možností zaplavení vodou.
Topné okruhy nabízíme v délkách od 1 do 42 m a jsou vhodné především pro svépomocnou instalaci. Jsou opatřeny 1,5 m dlouhou připojovací šňůrou s vidlicí na 230 V a příložným termostatem. Zapojení a instalace je proto velmi snadná.

Více informací

Topný kabel s termostatem PFP na ochranu potrubí, 230 V

Ochrana potrubí, čerpadel a hydrantů před mrazem. Délka 1 až 42 m. Výkon 11 až 490 W.

2497
Popis produktu

Popis produktu

Použití
- Pro ochranu potrubí, čerpadel a hydrantů proti mrazu.
- Instalace topného kabelu pod tepelnou izolaci potrubí.
- Vhodné pro svépomocnou instalaci.

Technické informace
Podrobné informace získáte kliknutím na odkaz na NÁVOD.
Napětí 230 V.
Krytí IP 66.
Termostat zapíná ohřev při poklesu teploty pod + 3°C a vypíná při dosažení teploty + 10°C.
Zapojení zasunutím šňůry o délce 1,5 m s vidlicí do zásuvky 230 V. Součástí dodávky není vypínač.
Teplotní odolnosti při provozu 70 °C.
Označení: Např. "3m/36W" - délka topné části 3 m, příkon 36 W.
Hliníkovou pásku si můžete objednat na kartě PŘÍSLUŠENSTVÍ.

Žádná tepelná izolace nezabrání promrznutí potrubí, které je dlouhodobě vystaveno působení nízké teploty, pouze jeho ochlazení zpomalí. Kompenzace tepelných ztrát topným kabelem je snadné, rychlé a spolehlivé.
Délka (počet metrů) uvedená v naší nabídce je délka topného kabelu (bez přívodního kabelu s vidlicí).

Postup instalace topného kabelu na potrubí

1. Plastové potrubí obalíme v celé ploše samolepící hliníkovou páskou, která pomáhá roznést teplo po plášti potrubí (kovové potrubí není nutné páskou obalovat).

2. Přiložíme a pomocí samolepící hliníkové pásky zafixujeme příložný termostat. Topný kabel k potrubí připevníme na začátku, na konci a uprostřed vzniklého průvěsu. Následně fixujeme k potrubí středy postupně vznikajících průvěsů, až je vytvořeno několik stejnoměrných smyček.

3. Tyto smyčky obtočíme kolem potrubí, každou následující smyčku navíjíme v opačném směru, než smyčku předchozí. Kabel k potrubí fixujeme pomocí hliníkové samolepící pásky, po úplném navinutí topného kabelu přilepíme kabel v celé délce k potrubí hliníkovou páskou (páska je lepena souběžně s kabelem). Hliníková páska slouží k přenesení tepla z celé plochy topného kabelu na potrubí.

4. Na závěr potrubí s topným kabelem opatříme tepelnou izolaci. Tato izolace je vždy nutná – topný kabel nemůže tepelnou izolaci nahradit, pouze vyrovnává tepelné ztráty, ke kterým přes izolaci dochází a kterým se nedá zcela zabránit.

Dotaz na zboží

Dotaz na zboží "Topný kabel s termostatem PFP na ochranu potrubí, 230 V"