Jak se vyhnout kritickým chybám při výběru čerpadla a domácí vodárny

Nákupní rádce

Výběr pískové filtrace k bazénu se provádí podle požadovaného průtoku, který je závislý na objemu vody v bazénu. Optimálně by objem vody v bazénu měl být přifiltrován alespoň 2x denně při délce filtračního cyklu 2 až 5 hodin. Pokud vydělíte objem vody v bazénu v m3 požadovanou délkou doby filtrace v hodinách, tak získáte optimální výkon čerpadla v m3/hod.
Filtrační zařízení se skládá z pískového filtru, bazénového čerpadla, šesticestného ventilu a manometru.
Pískový filtr je diskontinuální zařízení na tlakovou filtraci, při které dochází k zachycování částic ve vrstvě filtračního materiálu (písku).
Pískový filtr je osazen přívodem surové vody, odtokem vyčištěné vody a přívodem a odtokem prací vody.
Na praní pískového filtru se používá tlaková voda. Objem a průtok prací vody je závislý na konstrukci a velikosti filtru. Praní se provádí buď po určené době provozu, nebo v závislosti na zvýšení jeho hydraulického odporu (zvýšení tlaku v přívodním potrubí).
Pískovou filtraci BRILIX lze použít i pro slanou vodu.
Bazénová čerpadla instalovaná v pískové filtraci BRILIX nejsou samonasávací, musí být proto včetně celého potrubního propojení umístěna pod úrovní hladiny vody v bazénu.

Hodnoty průtoků pískové filtrace a jim doporučené max. objemy bazénu

  • 4 m3/hod.     20 m3
  • 8 m3/hod.     40 m3
  • 12 m3/hod.   60 m3
  • 16 m3/hod.   80 m3
  • 20 m3/hod.  100 m3
Klikněte zde pro více informací

Bazénová písková filtrace BRILIX FSP500, 230 V

Kompletní písková filtrace, průtok 11,10 m3/hod.

2626
Cena: 12 976 Kč  s DPH 10 724 Kč  bez DPH
Odložená platba Twisto Možnost odložení zaplacení
zboží až o 30 dnů
Množství: ks
Doprava:
ZDARMA
Dostupnost: Podle možností výrobce
Kód zboží: fsp500
Vyrábí: Logo1
Popis produktu

Popis produktu

Použití:
- Pro vodu bez abrasivních příměsí.
- Max. teplota čerpané kapaliny 40 °C.

Technické informace
Další informace získáte kliknutím na odkaz na PROSPEKT.
Bazénová písková filtrace s šesticestným ventilem a čerpadlem BRILIX FXP 550 (technické informace najdete v naší nabídce BAZÉNOVÁ ČERPADLA).
Písková filtrace je vybavena základovou deskou, na které je umístěna filtrační nádoba z polypropylenu opatřená 6-ti cestným top-ventilem s manometrem, šroubení na připojení lepením ø 50 mm (PUMP, RETURN, WASTE) a bazénové čerpadlo s vlasovým filtrem, které je s filtrační nádobou propojeno flexi hadicí.
Filtr používá speciální filtrační písek k zachycení částic nečistot z bazénové vody.
Filtračním pískem je naplněna nádoba filtru a funguje jako stálý lapač nečistot. Když je ovládací ventil v poloze FILTRACE, bazénová voda obsahující nečistoty je nasávána přes systém hadic a automaticky vháněna do ovládacího ventilu s patentovaným filtrem a odtud do vrchního prostoru nádoby filtru. Voda je pak protlačena pískem, který ji zbaví jemných nečistot, a odváděna do spodní části nádoby. Přes ovládací ventil se voda vrací hadicemi zpět do bazénu. Celý proces je plynulý a automatický a zajišťuje úplnou recirkulaci bazénové vody filtrem a systémem hadic. Po určité době provozu způsobí nečistoty nahromaděné ve filtru zhoršení průchodu vody pískem a snížení průtoku filtrační jednotkou, což se projeví zvýšením tlaku na manometru. V tomto případě je třeba vyčistit filtr. Když nastavíte ovládací páku ventilu do polohy PROPLACH, průtok vody se automaticky obrátí, takže bude protékat od spodu nádoby přes filtrační písek, ze kterého vypláchne usazené nečistoty do odpadového potrubí. Když je filtr propláchnutý, nastavte páku do polohy ZAFILTROVÁNÍ a spusťte čerpadlo na půl až jednu minutu; pak nastavte páku ventilu zpět do polohy FILTRACE, aby se mohlo znovu zahájit normální filtrování.
Výkon 11,10 m3/hod. Hodnota sdělená distributorem v květnu 2020.
Hmotnost 27 kg.
Hmotnost pískové náplně 85 kg.
Rozměry zařízení jsou uvedeny v návodu.
Součástí dodávky není písková náplň filtru.

Příslušenství

Příslušenství

Bazénové čerpadlo BRILIX FXP 550 (SS075), 230 V

Pro filtrační okruh bazénů včetně slané vody. Průtok 0 až 15,7 m3/hod, dopravní výška 9 až 1,7 m.

Cena: 5 448 Kč  s DPH 4 502 Kč  bez DPH
Dotaz na zboží

Dotaz na zboží "Bazénová písková filtrace BRILIX FSP500, 230 V"