Jak se vyhnout kritickým chybám při výběru čerpadla a domácí vodárny

Ponorná vibrační čerpadla (Malyš)

Nákupní rádce

Ponorné vibrační čerpadlo RUCHE označované také jako MALYŠ je vhodné na čerpání čisté a mírně zakalené vody do studní/vrtů od průměru 104 mm.
Dodává se ve dvou provedeních podle umístění sání. Rozdíl mezi horním a dolním sáním u ponorného vibračního čerpadla je umístění sání, které je buď dole (typ Ruche 1 NG) nebo nahoře (typ Ruche 2T). Pokud je nahoře, tak při poklesu hladiny k sacímu otvoru nedojde k přerušení jeho chlazení a nemůže nasát nečistoty ze dna. Nevýhodou ponorného vibračního čerpadla Ruche 2T s horním sáním je nižší hodnota max. ponoru, a to 5 metrů oproti 10 metrům u ponorného vibračního čerpadla Ruche 1NG ze spodním sáním. Z tohoto důvodu je vibrační čerpadlo RUCHE 2T vyráběno jen s kabelem do délky 25 metrů.
Obě provedení ponorného vibračního čerpadla Ruche mají tepelnou ochranu.
Max. hloubka ponoru ponorného vibračního čerpadla je největší vzdálenost mezi hladinou vody a čerpadlem ve studni/vrtu, kterou doporučuje výrobce.
Ponorné vibrační čerpadlo by nemělo být provozována do uzavřeného výtoku.
Ponorná vibrační čerpadla nejsou osazena zpětnou klapkou, zda voda z výtlaku vyteče, nebo se v něm udrží, záleží na míře opotřebení.
Ponorná elektromagnetická vibrační čerpadla používají místo elektromotoru elektromagnet, který podle frekvence střídavého napětí v rozvodu elektřiny přitahuje ocelovou kotvu uloženou v gumě a vhání vodu do potrubí. Předností je poměrně vysoká dopravní výška, nedostatkem choulostivost na vniknutí nečistot, malý maximální průtok a omezená doba provozu.
Ponorné vibrační čerpadlo je chlazeno vodou a je konstruováno pro trvalé ponoření, které mu nevadí. V případě instalace v zimě nepoužívaných objektech je nejlepší možnost vypuštění vody z potrubí a ponechání ponorného čerpadla ve studni/vrtu (pokud nehrozí zamrznutí). Pokud to není možné, ponořte ho do nádoby s vodou.

Ponorné vibrační čerpadlo se také často používá k čištění vrtu. V tomto případě je třeba počítat z důvodu čerpání znečištěné vody s možností jeho poškození nebo snížení životnosti.

Klikněte zde pro více informací
Hledání podle parametrů

Hledání podle ceny
Cena:
2400 Kč
2500 Kč

Ponorné čerpadlo RUCHE 2T, 230 V, 220 W, 25 m kabel, (MALYŠ)

Do studní/vrtů od průměru 104 mm, na čerpání čisté a mírně zakalené vody, horní sání, průtok 0,7 až 1,4 m3/hod., dopravní výška 63 až 0 m.

skladem
Cena: 2 428 Kč  s DPH 2 007 Kč  bez DPH