Jak se vyhnout kritickým chybám při výběru čerpadla a domácí vodárny

Ochrana čerpadla proti chodu na sucho MATIC

Nákupní rádce

Zařízení na hlídání (signalizaci) úrovně hladiny SUB/MATIC se používá jako ochrana čerpadla s elektromotorem do max. příkonu 1,5 kW proti chodu na sucho pro studny/vrty od min. průměru 100 mm. Při poklesu hladiny pod nastavenou úroveň se vypne elektromotor čerpadla, k jeho opětovnému zapnutí dojde až po dosažení požadované výšky hladiny.
Signalizační zařízení SUB/MATIC se dodává pouze pro elektromotory čerpadel na 230 V ve dvou provedeních:

  • "SQ" - vnější montáž,
  • "Q" - na lištu do rozvaděče.

Je možno sledovat až 3 úrovně hladin (např. vypínací a zapínací hladina ve studni/vrtu nebo nádrži a max. úroveň hladiny v zásobní nádrži, kam se voda čerpá, aby nepřetekla). Vhodné v případě např. malé vydatnosti studny/vrtu.
Na indikaci výšky hladiny ve vrtu/studni nebo nádrži (odkud se voda čerpá) je možno použít plovákové spínače i vodivostní sondy, proto lze zařízení použít i u nevodivých kapalin. Na případnou indikaci výšky hladiny v nádrži, kam se čerpá voda, lze použít pouze plovákový spínač.
Mimo napájení 230 V lze použít i 24 a 400 V.
K zařízení lze použít vodivostní sondy zn. MAVE a plovákové spínače.

Rozdíl mezi zařízením SUB/MATIC a MAVE 2-S3

  • U zařízení SUB/MATIC může být použita na indikaci min. a max. úrovně hladiny ve studni/vrtu vodivostní sonda nebo plovákový spínač. Na indikaci max. úrovně hladiny v nádrži, kam se voda čerpá, může být použit pouze plovákový spínač.
  • U zařízení MAVE 2-S3 na indikaci min. a max. úrovně hladiny ve studni/vrtu musí být použita vodivostní sonda. Na indikaci max. úrovně hladiny v nádrži, kam se voda čerpá musí být také použita vodivostní sonda.
Klikněte zde pro více informací
Hledání podle ceny
Cena:
1200 Kč
1700 Kč

Hlídání hladiny SUB/MATIC "S" 2HP, 24 V, 230 V, 400 V

Snímání (signalizace) až 3 úrovní hladin kapalin, automatické ovládání čerpadel 230 V včetně ochrany proti chodu na sucho, montáž na lištu DIN.

Cena: 1 290 Kč  s DPH 1 066 Kč  bez DPH

Hlídání hladiny SUB/MATIC "SQ", 24 V, 230 V, 400 V

Snímání (signalizace) až 3 úrovní hladin kapalin, automatické ovládání čerpadel 230 V včetně ochrany proti chodu na sucho. Pro vnější montáž.

Cena: 1 657 Kč  s DPH 1 369 Kč  bez DPH