Jak se vyhnout kritickým chybám při výběru čerpadla a domácí vodárny

Nákupní rádce

Bazénové čerpadlo BRILIX FXP, DAB SPP a CALPEDA MPCM zajišťuje oběh vody v bazénu a instaluje se před filtrační jednotku. Má odnímatelný sběrný koš na zachycení vlasů a podobných nečistot.
Na rozdíl od "normálních" čerpadel jsou u bazénových kladeny požadavky na malou spotřebu energie a velký průtok. Bazénová čerpadla jsou konstruována pro trvalý provoz.
Čerpadla BRILIX a CALPEDA lze použít i pro slanou vodu.
Bazénová čerpadla CALPEDA MPC(M) a DAB SPP jsou samonasávací (za podmínky zavodnění čerpadla), hodnody sací výšky a tomu odpovídající doby nasátí vody jsou uvedeny v prospektu.
Bazénová čerpadla BRILIX FXP samonasávací nejsou a musí se proto vždy celý okruh zavodnit. Doporučené umístění je proto pod úrovní hladiny vody v bazénu.

Postup při výběru bazénového čerpadla

 • Podle objemu bazénu. Podívejte se na tabulku a podle objemu Vašeho bazénu si zjistěte potřebnou hodnotu průtoku. Objem v m3 vypočítáte vynásobením délky bazénu jeho šířkou a výškou hladiny (vše v metrech).
  Hodnoty průtoků pískové filtrace a jim doporučené max. objemy bazénu:
  4 m3/hod.     20 m3
  8 m3/hod.     40 m3
  12 m3/hod.   60 m3
  16 m3/hod.   80 m3
  20 m3/hod.  100 m3 
  Pokud sháníte čerpadlo k pískové filtraci BRILIX, tak klikněte na odkaz FILTRACE VODY BAZÉNOVÁ. Otevře se Vám naše nabídka pískových filtrů BRILIX, u kterých je v krátkém popisu uveden průtok. Klikněte na nabídku pískové filtrace s průtokem, který odpovídá Vašemu objemu bazénu v tabulce. Hodnota průtoku je uvedena v krátkém popisu zboží. V části nabídky TECHNICKÉ INFORMACE si zjistěte typ použitého bazénového čerpadla BRILIX a to si v naší nabídce ČERPADLA BAZÉNOVÁ objednejte.
 • Podle parametrů starého čerpadla (v případě náhrady). Porovnejte hodnotu max. průtoku Qmax. a max. dopravní výšky Hmax. původního čerpadla (uvedeno na jeho štítku) s hodnotami uvedenými v krátkém popisu zboží v naší nabídce (max. hodnota je vždy ta větší z rozmezí). Vyberte si typ, u něhož se hodnoty co nejméně liší.
 • Podle pískového filtru. Správná funkce pískového filtru je dosažena pouze při určitém rozmezí rychlosti proudění filtrované vody pískovou náplní. Z tohoto důvodu by měl mít každý pískový filtr doporučenou hodnotu parametrů bazénového čerpadla.
 • Provedení čerpadla - normální nebo samonasávací.
  Samonasávací bazénové čerpadlo můžete umístit nad úroveň hladiny vody v bazénu, výškový rozdíl záleží na vlastnostech konkrétního typu. Přestože si zavodněné bazénové čerpadlo dokáže vodu nasát, doporučujeme na sací potrubí instalaci zpětné klapky, která zamezí vytečení vody ze sacího potrubí po ukončení čerpání, zlepší provozní podmínky a tím prodlouží i jeho životnost. Pokud instalována nebude, bazénovému čerpadlu bude nasátí vody trvat dlouho.

Normální čerpadlo musí být vždy umístěno pod úrovní hladiny v bazénu. 
Čerpadla BRILIX FXP mají krytí elektrické skříňky IPX5. Tento stupeň značí ochranu elektrické části čerpadla proti tryskající vodě (voda z 6,3 mm trysky míří na zařízení ze všech úhlů, při průtoku 12,5 litrů za minutu a tlaku 30 kN/m2 po dobu 3 minut ze vzdálenosti 3 metrů). Čerpadlo jako celek není vodotěsné. V zadní části čerpadla je nainstalována chladící vrtulka, na které je umístěn kryt. Ten samozřejmě nemůže být vodotěsný. V návodu čerpadla FXP je uvedeno, že čerpadlo musí být chráněno před nadměrnou vlhkostí. To znamená, že prostor s čerpadlem musí být pravidelně odvětráván, aby nedocházelo ke kondenzaci vody a tím nemohlo dojít k poškození čerpadla.

Klikněte zde pro více informací

Bazénové samonasávací čerpadlo CALPEDA MPCM 21/A, 230 V

Pro filtrační okruh bazénů. Průtok 0 až 17 m3/hod, dopravní výška 13,4 až 5 m.

2639
Cena: 8 091 Kč  s DPH 6 687 Kč  bez DPH
Množství: ks
Doprava:
ZDARMA
Dostupnost: skladem
Kód zboží: ZB00001429
Hmotnost: 11.30 kg
Vyrábí: Calpeda-logo
Popis produktu
Parametry
Videoprůvodce

Popis produktu

Použití:
- Jako oběhové čerpadlo ve filtračních zařízeních pro bazény.
- Vhodné i pro slanou vodu.
- Určeno pro čistou nebo lehce znečištěnou vodu s možným obsahem suspendovaných pevných částic.
- Pro trvalý provoz.

Technické informace
Nejdůležitější údaje jsou uvedeny na kartě PARAMETRY. Další informace získáte kliknutím na odkaz na PROSPEKT.
Samonasávací bazénové čerpadlo se zabudovaným předfiltrem a motorem odděleným od čerpané kapaliny, hodnody sací výšky a tomu odpovídající doby potřebné k nasátí vody jsou uvedeny v prospektu.
Čerpadlo je zhotoveno z vysoce kvalitních plastů, odolných proti korozi a proti vydírání pískem.
Difuzor z nerez oceli.

Charakteristika čerpadla

Parametry

Pohon čerpadla: elektromotor 230 V
Maximální příkon elektromotoru: 1 kW
Krytí: X4 IP
Tepelná pojistka: Ano
Průtok min.: 0 m3/hod.
Průtok max.: 17 m3/hod.
Dopravní výška max.: 13.40 m
Dopravní výška min.: 5 m
Teplota čerpané kapaliny max.: 60 °C
Hmotnost: 11.30 kg
Záruka: 24 měsíců


Dotaz na zboží

Dotaz na zboží "Bazénové samonasávací čerpadlo CALPEDA MPCM 21/A, 230 V"