Jak se vyhnout kritickým chybám při výběru čerpadla a domácí vodárny

Nákupní rádce

Postup při výběru

  • Podle způsobu ovládání dávkovacího čerpadla (manuální/externí) si vybereme typovou řadu.
  • Podle dávkovaného objemu si stanovíme požadovaný max. výkon dávkovacího čerpadla. Dávkování lze provádět kontinuálně nebo šaržovitě. V případě kontinuálního dávkování např. 5 l/hod. volíme dávkovací čerpadlo o max. výkonu cca 6 l/hod. V případě šaržovitého dávkování např. 5 l za 10 min. volíme dávkovací čerpadlo o max. výkonu cca 35 l/hod. (5 l krát 6). Doporučujeme hodnotu provozního výkonu na úrovni cca 75 až 90 % maximálního. V případě dávkování zplyňujících kapalin volíme IWAKI EWN ...A.
    Upozorňujeme, že max. výkon udávaný výrobcem se vztahuje k udané hodnotě max. tlaku ve výtlačném potrubí. Je tedy třeba počítat s tím, že pokud tento tlak nebude při provozu dosažen, bude výkon dávkovacího čerpadla větší, než udaná hodnota. Z tohoto důvodu je třeba v případě požadavku přesného dávkování provést po instalaci kalibraci dávkovacího čerpadla.
  • Podle charakteru dávkované kapaliny je třeba zvolit materiálové provedení.

Nastavení výkonu

Nastavení dávkovacího výkonu je možno obecně provádět změnou frekvence nebo změnou délky zdvihu membrány nebo kombinací obou změn. Některé (levnější) typy mají možnost regulace pouze změnou frekvence zdvihu membrány.
Upozorňujeme, že max. výkon udávaný výrobcem se vztahuje k udané hodnotě max. tlaku ve výtlačném potrubí. Je tedy třeba počítat s tím, že pokud tento tlak nebude při provozu dosažen, bude výkon dávkovacího čerpadla větší, než udaná hodnota. Z tohoto důvodu je třeba v případě požadavku přesného dávkování provést kalibraci dávkovacího čerpadla.
Pokud je v parametrech dávkovacího čerpadla uvedena výtlačná nebo sací výška v metrech, jedná se o hodnotu odpovídající vlastnostem vody (10 m odpovídá cca 1 baru). V případě použití jiné kapaliny s odlišnými vlastnostmi je třeba vycházet z hodnoty tlaku na výstupu z dávkovacího čerpadla a výtlačnou výšku vypočítat na stránce VÝPOČET DOPRAVNÍ VÝŠKY.
Pozor - většina dávkovacích čerpadel má sací výšku jen o něco větší jak 1 m. Čím větší je hodnota hustoty a viskozity, tím menší je hodnota sací výšky.

Rozdíly mezi typovými řadami

Všechna čerpadla IWAKI splňují normu RoHS II (nejsou použity škodlivé prvky).

  • Řada ES dávkovacích čerpadel IWAKI - VÝROBA JE UKONČENA, náhrada řada EJ.
  • Řada EJ dávkovacích čerpadel IWAKI - dávkovací čerpadla určená pro aplikace, kde se ocení dlouhá životnost čerpadla. Řízení výkonu dávkování je pouze pomocí frekvence zdvihu (hodnota na displeji) bez možnosti regulace výšky zdvihu. Materiálové provedení je v kombinaci PVC/FKM. Zapínání se provádí manuálně nebo pomocí externího ovládání pomocí pulzů (1:1). Čerpadlo je vybaveno konektorem, který lze využít pro externí pulzní ovládání, nebo pro připojení indikace min. hladiny dávkované kapaliny (ochrana proti chodu na sucho) a pro externí ovládání START/STOP. Spojení obvodu způsobí zastavení dávkování.
  • Řada EWN-R dávkovacích čerpadel IWAKI - dávkovací čerpadla jsou vybavena LCD displejem a konektory pro externí ovládání pomocí pulzního signálu s možností násobení a dělení nebo proudové smyčky 4 - 20mA. Nastavení dávkovacího výkonu je možno provádět změnou frekvence (max. 360 zdvihů/min.) a délky zdvihu membrány. V případě požadavku zamezení provádění změn nastavení nepovolanou osobou je možnost uzamčení klávesnice. Mají neuvěřitelnou životnost, jsou určena pro použití nejen v úpravnách a čistírnách vod, ale i v různých průmyslových zařízeních, kde je třeba mimo ručního i externí ovládání chodu.
  • Řada EWN ...A dávkovacích čerpadel IWAKI - dávkovací čerpadla jsou vzhledem k řadě EWN-R vybavena navíc automatickým odvzdušněním a jsou určena pro dávkování zplyňujících kapalin (dochází u nich k vývinu plynu). Speciální dávkovací čerpadla na dezinfekci - chlorování vody dávkováním chlornanu sodného, SAVA pro domácnosti, rodinné domy, hotely, penziony, průmysl a malé obce. Tento typ dávkovacího čerpadla je nabízen také jako sestava na dezinfekci vody s impulsním vodoměrem a dalším příslušenstvím, viz naše nabídka.

Proporcionální dávkování

V případě požadavku proporcionálního dávkování kapalin do vody nabízíme na řízení dávkovacích čerpadel IWAKI IMPULSNÍ VODOMĚRY. Bez ohledu na aktuální průtok je zajištěna rovnoměrnost dávkování (do jednotkového objemu je vždy nadávkován nastavený objem činidla).

Klikněte zde pro více informací

Dávkovací akumulátorové zařízení ADS-38-TC, 12 V

Desinfekce vody v místech bez elektrické přípojky.

2194
Cena na dotaz
Odložená platba Twisto Možnost odložení zaplacení
zboží až o 30 dnů
Dostupnost: Podle možností výrobce
Kód zboží: ads38tc
Hmotnost: 2 kg
Vyrábí: Logo-iwaki
Popis produktu
Parametry

Popis produktu

Použití:
- Desinfekce vody v místech bez elektrické přípojky.
- Dávkování chlornanu sodného (SAVO).

Technické informace:
Nejdůležitější údaje jsou uvedeny na kartě PARAMETRY. Podrobné informace získáte po kliknutí na odkaz na PROSPEKT a na NÁVOD dávkovacího čerpadla.
Hmotnost dávkovacího zařízení (bez akumulátoru) 2 kg.
Rozsah dodávky:
- Dávkovací čerpadlo IWAKI HRP-54V-1.
- Řídící jednotka RJDC 01.
- Panel.
- Napájecí kabel.
Dávkovací čerpadlo IWAKI HRP-54V-1.
- Max. průtok čerpadla 38 ml/min.
- Max. tlak u výtlaku 0,2 MPa
- Počet zdvihů 0 - 720 zd./min.
- Napájení 12 V DC.
- Příkon 5,6 W.
- Hodnota proudu 1,5 A.
- Hmotnost 0,5 kg.
Řídící jednotka.
- Napájení akumulátor 12 V dle výběru viz karta PŘÍSLUŠENSTVÍ.
- Příkon 0,06 W.
- Krytí IP65.
- Rozměry 200 x 200 x 120 mm.
- Provozní teplota 0 – 40 °C.
- 2 provozní režimy: časové nebo pulsní ovládání čerpadla.

Samotné dávkovací čerpadlo může pracovat s maximální rychlostí 720 zdvihů/min, což odpovídá 38 ml/min. (2,28 l/hod.).
V dávkovacím zařízení je čerpadlo řízeno řídicí jednotkou, která omezuje počet zdvihů na hodnotu odpovídající max. průtoku 180 ml/hod.
Minimální dávka je 0,1 ml/hod.
V případě požadavku většího výkonu lze přeprogramovat řídicí jednotku a tím dosáhnout většího průtoku.

K dávkovacímu zařízení je třeba na kartě PŘÍSLUŠENSTVÍ objednat vhodný akumulátor.

Parametry

Princip: elektromagnetická
Počet dávkovacích kapalin max.: 1
Průtok max.: 0.18 l/hod.
Tlak na výtlaku max.: 0.20 MPa
Hmotnost: 2 kg
Záruka: 24 měsíce
Příslušenství

Příslušenství

Akumulátor pro dávkovací zařízení ADS-38-TC

Zdroj elektrické energie pro akumulátorové dávkovací zařízení IWAKI ADS-38-TC.

Cena: od 1 781 Kč  s DPH 1 472 Kč  bez DPH
Dotaz na zboží

Dotaz na zboží "Dávkovací akumulátorové zařízení ADS-38-TC, 12 V"