Jak se vyhnout kritickým chybám při výběru čerpadla a domácí vodárny

Nákupní rádce

Postup při výběru

 • Nejdříve si vyberete typovou řadu dávkovacího čerpadla SEKO, potřebné informace o rozdílech mezi nimi najdete v níže uvedeném přehledu. Nastavení dávkovacího výkonu je možno obecně provádět změnou frekvence nebo změnou délky zdvihu membrány nebo kombinací obou změn. U typů dávkovacích čerpadel s možností změny frekvence a změny délky zdvihu membrány je možnost nastavení plynulejšího dávkování (malé dávky s vyšší frekvencí), což je výhodné např. při desinfekci vody.
 • V tabulce pro danou typovou řadu si vyberete vhodný typ podle hodnoty požadovaného max. dávkovaného objemu kapaliny v litrech za hodinu a přetlaku v barech na výtlaku čerpadla.
  V názvu dávkovacího čerpadla je vždy uveden výrobce + typ, max. výkon v l/hod. Je velmi pravděpodobné, že Vámi požadovaný dávkovaný objem se nebude přesně shodovat s hodnotou uvedenou na čerpadle, proto jsou čerpadla regulovatelná, aby jste si ji mohli sami nastavit.
  Značení čerpadel: Typová řada - typ podle výkonu (čísla v prvním sloupci 500, 600, 603, ...).
  Ukázka tabulky s výkony (mimo řadu TEKBA).

Analogové dávkovací čerpadlo na rozdíl od digitálního nemá displej, nastavení se provádí pomocí ovládacích prvků.
Pokud je v parametrech dávkovacího čerpadla uvedena výtlačná nebo sací výška v metrech, jedná se o hodnotu odpovídající vlastnostem vody (10 m odpovídá cca 1 baru). V případě použití jiné kapaliny s odlišnými vlastnostmi je třeba vycházet z hodnoty tlaku na výstupu z dávkovacího čerpadla a výtlačnou výšku vypočítat na stránce VÝPOČET DOPRAVNÍ VÝŠKY.
V případě požadavku proporcionálního dávkování kapalin nabízíme IMPULSNÍ VODOMĚRY.
V případě požadavku současného dávkování většího objemu dvou různých kapalin (jedním čerpadlem) se prosím podívejte na NÁKUPNÍHO RÁDCE v naší nabídce MEMBRÁNOVÁ ČERPADA VERDERAIR (pohon tl. vzduchem).
Pokud v naší nabídce nenajdete, co potřebujete, prosíme o vyplnění poptávkového formuláře.

Postup při stanovení výkonu dávkovacího čerpadla SEKO

Podle požadovaného dávkovaného objemu si stanovíme max. výkon dávkovacího čerpadla SEKO v litrech za hodinu.
Ve zkráceném popisu dávkovacího čerpadla pod názvem zboží je uveden výpis kapalin, pro které je čerpadlo určeno, případně technická odlišnost.
Na kartě parametry a v popisu zboží je u každého typu vždy uvedena hodnota max. průtoku a jemu odpovídající hodnota přetlaku.
Dávkování lze provádět kontinuálně nebo šaržovitě. V případě kontinuálního dávkování např. 5 l/hod. volíme dávkovací čerpadlo o max. výkonu cca 6 l/hod. V případě šaržovitého dávkování např. 5 l za 10 min. volíme dávkovací čerpadlo o max. výkonu cca 35 l/hod. (5 l krát 6). Doporučujeme hodnotu provozního výkonu na úrovni cca 75 až 90 % maximálního.
Upozorňujeme, že max. výkon dávkovacího čerpadla udávaný výrobcem se vztahuje k udané hodnotě max. přetlaku ve výtlačném potrubí, viz tabulka v jeho nabídce. Je tedy třeba počítat s tím, že pokud tento tlak nebude při provozu dosažen, bude výkon dávkovacího čerpadla větší, než udaná hodnota. Z tohoto důvodu je třeba v případě požadavku přesného dávkování provést kalibraci dávkovacího čerpadla.
Podle způsobu ovládání dávkovacího čerpadla (manuální/externí) si vybereme typovou řadu, viz následující část "rozdíly".
Dávkovací čerpadla SEKO jsou dodávána v materiálových provedeních vhodných pro převážnou většinu aplikací, která jsou uvedena v krátkém popisu zboží.

Mezi jednotlivými typovými řadami jsou následující rozdíly:

 • Řada INVIKTA KCL - dávkovací čerpadla určená pro aplikace, kde vyhovuje analogové dávkovací čerpadlo s manuálním řízením výkonu s velmi jednoduchou instalací a ovládáním. Řízení dávkování je pouze pomocí frekvence zdvihu bez možnosti regulace výšky zdvihu. K dispozici jsou provedení pro kyselé a zásadité kapaliny, podle dávkovaného objemu se vybere vhodný typ.
 • Řada TEKNA EVO AKL - analogová dávkovací čerpadla s manuálním nastavením výkonu pomocí frekvence zdvihu, 2 rozsahy výkonu (0 až 20%, 0 až 100%). Jedno univerzální materiálové provedení pro kyselé a zásadité kapaliny.
 • Řada TEKNA EVO APG - analogová dávkovací čerpadla s manuálním a externím (pulsní, proudová smyčka) ovládáním výkonu pomocí frekvence zdvihu. Jedno univerzální materiálové provedení pro kyselé a zásadité kapaliny.
 • Řada TEKNA EVO ATL - analogová dávkovací čerpadla s manuálním nastavením výkonu pomocí frekvence zdvihů. Jedno univerzální materiálové provedení pro kyselé a zásadité kapaliny.
 • Řada TEKNA EVO TCK - digitální dávkovací čerpadla s manuálním nastavením výkonu pomocí frekvence zdvihu a časové regulace. Jedno univerzální materiálové provedení pro kyselé a zásadité kapaliny.
 • Řada TEKNA EVO TPG - digitální varianta analogových dávkovacích čerpadel TEKNA EVO APG s manuálním nastavením výkonu pomocí frekvence zdvihu a časové regulace a s externím (pulsní, proudová smyčka) ovládáním výkonu pomocí frekvence zdvihu. Jedno univerzální materiálové provedení pro kyselé a zásadité kapaliny.
 • Řada TEKNA EVO TPR - digitální dávkovací čerpadla s integrovaným měřením a regulací pH/redox-potenciálu a s nastavením výkonu pomocí frekvence zdvihu, možnost připojení sondy Pt100 pro kompenzaci teploty, výstup pro přenos měření. Jedno univerzální materiálové provedení pro kyselé a zásadité kapaliny. Cenově mimořádně výhodná možnost jednoduchého řešení úpravy hodnoty pH (neutralizace) nebo redox-potenciálu (např. dávkování chlornanu sodného při dezinfekci, redukce šestimocného chrómu CrVI). Sondy na měření pH nebo redox-potenciálu je možno objednat na kartě PŘÍSLUŠENSTVÍ.
Klikněte zde pro více informací

Dávkovací čerpadlo SEKO TEKNA EVO TPR 800, max. 18 l/hod.

Univerzální materiálové provedení pro kyselé a zásadité kapaliny včetně měření a regulace pH nebo redox-potenciálu, manuální a externí ovládání výkonu.

3810
180
Cena: 17 592 Kč  s DPH 14 539 Kč  bez DPH
Množství: ks
Doprava:
ZDARMA
Dostupnost: podle možností výrobce
Kód zboží: TPR800NHH0000
Hmotnost: 5 kg
Vyrábí: Logo_seko
Popis produktu
Parametry

Popis produktu

Použití:

 • Univerzální použití pro všechny ředěné kyseliny, např. kyselina chlorovodíková, sírová a citronová, koagulanty chlorid železitý a vápenatý, síran železitý a hlinitý, chlornan sodný (SAVO), manganistan draselný, peroxid vodíku a ředěné hydroxidy (louhy), např. hydroxid sodný a draselný, peroxid vodíku, chlorid vápenatý a kapalin majících jejich charakter.
 • Polymerní flokulanty.
 • Všechny chemické produkty, které se používají v dávkovačích pro úpravu vody, v plaveckých bazénech, galvanických lázních, průmyslu atp.
 • Dávkování činidel při úpravě hodnoty pH (neutralizace) nebo redox-potenciálu (např. redukce šestimocného chrómu CrVI , dávkování chlornanu sodného).

Technické informace
Nejdůležitější údaje jsou uvedeny na kartě PARAMETRY. Další informace získáte kliknutím na odkaz na PROSPEKT a NÁVOD.
Dávkovací čerpadlo s digitálním ovládáním a zabudovaným regulačním měřidlem pH/Redox.
Digitální rozhraní pro konstantní nebo úměrné dávkování v závisloti na měřené hodnotě pH nebo Rx (redox-potenciálu).
Vstup sondy PT100 pro teplotní kompenzaci.
Relé opakování poplachu.
Vstup On-Off pro dálkové ovládání.
Výstup 4÷20 mA pro přenos měření.
Kompatibilní spolehlivé čerpadlo s trvalým dávkovacím výkonem - všechy funkce v jediném čerpadle (výkon není ovlivněn klesajícím napájecím napětí).
Maximální počet zdvihů 300/min, 1 ml/zdvih. 
Manuální odvzdušňovací ventil. 
PVDF (polyvinylidenfluorid) hlava čerpadla a keramické kulové ventily jako standard.
Odolná membrána je testována na pětiletou životnost.
Čerpadla mají kryt vyrobený ze sklolaminátem vyztuženého PP (polypropylenu), což zaručuje vysokou odolnost proti nárazu a působení chemických látek.
Stabilizované multinapájení 100 ÷ 240 Vac 50/60Hz se níženou spotřebou, solenoid čerpá pouze energii potřebnou k aktivaci čerpadla závislosti na provozních podmínkách.
Stejná velikost pláště u všech typů TEKNA EVO umožňuje předběžnou přípravu uchycení zařízení.
Čerpadlo má vstup pro hladinový spínač.
Pracovní teplota t = -10 +40 °C.
Stupeň ochrany IP 65.
Součástí dodávky je kompletní instalační sada: Patní filtr, vstřikovací ventil (PVDF), 2 m hadičky (PE) pro sání/výtlak a příslušenství pro montáž.
Na kartě parametry a v popisu zboží je u každého typu vždy uvedena hodnota max. průtoku a jemu odpovídající hodnota přetlaku. V případě jeho zvýšení se sníží hodnota průtoku, viz následující tabulka:

Parametry

Napětí: 230 V
Jmenovitý příkon: 33 W
Počet zdvihů za min. max.: 300
Princip: elektromagnetická
Počet dávkovacích kapalin max.: 1
Krytí: IP65
Řízení chodu čerpadla: pouze na čerpadle
Sací výška max.: 1.50 m
Průtok max.: 18 l/hod.
Tlak na výtlaku max.: 0.10 MPa
Připojení čerpadla: hadička
Dimenze připojení - sání: 6/4 mm DN
Dimenze připojení - výtlak: 6/4 mm DN
Charakter čerpané kapaliny: běžné kapaliny mimo konc. kyselin a hořlavin
Matriálové provedení - hlava: PVDF
Materiálové provedení - membrána: PTFE
Materiálové provedení - koule: keramika
Materiálové provedení - sedla: PVDF
Materiálové provedení - o-kroužek: PTFE
Hmotnost: 5 kg
Záruka: 24 měsíce
Příslušenství

Příslušenství

Hadička PE 6x4

Pro dávkovací čerpadla s připojením sání a výtlaku 6x4.

skladem
Cena: 8 Kč  s DPH 7 Kč  bez DPH

SEKO pH-sonda SPH-1-S1,5, kabel 1,5 m

Rozsah pH 2 - 12, t max = 60 ° C, pmax = 6 barů, pro dávkovací čerpadla SEKO s integrovanou regulací.

Cena: 3 265 Kč  s DPH 2 698 Kč  bez DPH

SEKO pH-sonda, SPH-1-S5, kabel 5 m

Rozsah pH 2 - 12, t max = 60 ° C, pmax = 6 barů, pro dávkovací čerpadla SEKO s integrovanou regulací.

Cena: 3 722 Kč  s DPH 3 076 Kč  bez DPH

SEKO redox sonda SRH-1-AU-S-6, kabel 6 m

Měření hodnoty redox-potenciálu, pro dávkovací čerpadla SEKO s integrovanou regulací.

Cena: 4 636 Kč  s DPH 3 831 Kč  bez DPH

SEKO redox sonda SRH-1-PT-5, kabel 5 m

Měření hodnoty redox-potenciálu, pro dávkovací čerpadla SEKO s integrovanou regulací.

Cena: 3 982 Kč  s DPH 3 291 Kč  bez DPH
Dotaz na zboží

Dotaz na zboží "Dávkovací čerpadlo SEKO TEKNA EVO TPR 800, max. 18 l/hod."