Jak se vyhnout kritickým chybám při výběru čerpadla a domácí vodárny

Nákupní rádce

Domácí vodárny EASYPUMP EASY jsou všechny osazeny motory chlazené čerpanou vodou (ne vzduchem, jako běžný elektromotor). Z tohoto důvodu vynikají tichým chodem. Mohou být umístěny v malých prostorách bez nároku na dostatek vzduchu na chlazení normálního elektromotoru.
Pokud je součástí domácí vodárny tlaková nádoba, je její objem uveden v naší nabídce před hodnotou napětí elektromotoru.

Od r. 2016 jsou dodávány následující typy domácích vodáren

  • EASYPUMP EASY BOOST Classic - samonasávací čerpadlo je ovládané tlakovým spínačem, součástí domácí vodárny je bezúdržbová tlaková nádoba o objemu 18 l s membránou. Tlak vody kolísá od hodnoty zapínacího tlaku po vypínací.
  • EASYPUMP EASY BOOST Digital - samonasávací čerpadlo s možností volby ovládání buď tlakovým spínačem, nebo ovládací jednotkou (PRESSCONTROL). Součástí domácí vodárny je bezúdržbová tlaková nádoba o objemu 18 l s membránou. Ochrana proti chodu na sucho, tlak při stejném průtoku vody nekolísá (při použití ovládací jednotky). LED panel.
  • EASYPUMP EASY BOOST Automatic - samonasávací čerpadlo s možností volby ovládání buď tlakovým spínačem, nebo ovládací jednotkou (PRESSCONTROL). Součástí domácí vodárny není tlaková nádoba. Ochrana proti chodu na sucho, tlak při stejném průtoku vody nekolísá (při použití ovládací jednotky). Při použití tlakového spínače je optimální objem tl. nádoby cca 60 l, u ovládací jednotky (PRESSCONTROL) je to 8 až 12 l.
  • EASYPUMP EASY INVERT - samonasávací čerpadlo je ovládáno řídící jednotkou s frekvenčním měničem. Součástí domácí vodárny není tlaková nádoba. Ochrana proti chodu na sucho, tlak při měnícím se průtoku vody nekolísá. Úspora energie. Možnost použití i na zvýšení tlaku v rozvodu vody.
  • EASYPUMP EASY E-DEEP (ponorná vodárna) - ponorné čerpadlo je ovládáno ovládací jednotkou (PRESSCONTROL). Součástí domácí vodárny není tlaková nádoba, vhodný typ je uveden na kartě PŘÍSLUŠENSTVÍ. Vodárna má ochranu proti chodu na sucho, tlak při stejném průtoku vody nekolísá. Pro studny a vrty od průměru 160 mm. Dodává se ve dvou provedeních.
    První je se sáním po obvodu vodárny zakryté sítem zabraňujícímu vniknutí nečistot do čerpadla.
    Druhé je provedení "X-RING" určeném speciálně pro čerpání dešťové vody ze zásobních nádrží. Má proto sání zboku pro instalaci sací soupravy, která umožňuje podle výšky hladiny vody v nádrži přizpůsobovat i výšku sání. Tím se docílí snížení možnosti nasátí nečistot do vodárny a následných problémů, např. ucpání trysek postřikovačů (nasává se pouze čistá voda). Toto řešení je vhodné zejména v případě, kdy se užitková voda používá i v domě, a tedy i v době, kdy může pršet a do nádrže přitéká dešťová voda, která může obsahovat nečistoty.
  • Typová řada E-BOOST (EBS): Tzv. "kompaktní domácí vodárny" se samonasávacím povrchovým čerpadlem chlazeným vodou. Rozdíl mezi typy spočívá v různé hodnotě dopravní výšky, max. průtok mají všechny stejné. Součástí domácí vodárny je tl. nádoba o objemu 0,5 l. Vhodné do vlhkého prostředí. Může se také použít na zvýšení tlaku (EASYPUMP E-BOOST (EBS 3) v rozvodu vody.
Klikněte zde pro více informací

Domácí vodárna Easypump Easy Boost 1100 Digital, 18 l, 230 V

Samonasávací čerpadlo, tlakový spínač/ovládací jednotka (PRESSCONTROL), průtok 0 až 3,75 m3/hod., dopravní výška 45 až 0 m.

2722
Cena: 6 439 Kč  s DPH 5 321 Kč  bez DPH
Odložená platba Twisto Možnost odložení zaplacení
zboží až o 30 dnů
Množství: ks
Doprava:
ZDARMA
Dostupnost: Skladem
Doručení: Do 2 pracovních dnů
Kód zboží: 60172648
Hmotnost: 15.30 kg
Vyrábí: Logo_easypump_autor_prodejce
Popis produktu
Parametry
Videoprůvodce

Popis produktu

Použití:
- K zásobování rodinných domů, chat a jiných menších objektů pitnou nebo užitkovou vodou bez mechanických a abrazivních nečistot.
- V případě, kdy je požadována ochrana čerpadla před mechanickými nečistotami (předfiltr).
- V případě přítomnosti vzduchových bublin v čerpané vodě.
- Možnost instalace i do malých špatně větraných prostor (motor chlazený čerpanou vodou).
- Možno umístit do vlhkého prostředí.
- Pro zvyšování tlaku ve vodovodním řádu do max. tlaku v čerpadle 6 barů.
- Čerpání vody ze studny, vrtu nebo zásobní nádrže.

Proč si koupit právě tuto vodárnu:
- Nebude rušit při provozu hlukem.
- Mohu si volit ovládání chodu čerpadla tlakovým spínačem (malé odběry - WC, umyvadlo), nebo ovládací jednotkou (PRESSCONTROL), když potřebuji, aby mi nekolísal při daném průtoku tlak (zalévání zahrady pomocí postřikovačů). 
- Nemusím mít obavu z vytopení při poruše těsnosti potrubí, protože se po nastavené době provozu sama vypne.
- Nemusím řešit ochranu čerpadla proti chodu na sucho.

Technické informace
Nejdůležitější údaje jsou uvedeny na kartě PARAMETRY. Další informace získáte kliknutím na odkaz na PROSPEKT a na NÁVOD.
Jako autorizovaný prodejce poskytujeme na vodárnu prodlouženou záruku 5 roků.
Mimořádně tiché vodou chlazené vícestupňové samonasávací čerpadlo.
Bezúdržbová tlaková nádoba s membránou.
Vodárna je osazena tlakovým spínačem a ovládací jednotkou (PRESSCONTROL), při provozu si můžete zvolit jednu z těchto možností ovládání čerpadla. Tlakový spínač - aktivováno CUT-OUT. Ovládací jednotka - zrušeno CUT-OUT. 
Zapínací tlak nastavitelný v rozmezí 1,5 až 3 bary, vypínací je nastavitelný až do hodnoty 6 baru.
Při provozu s ovládací jednotkou je čerpadlo chráněno proti chodu na sucho.
Max tlak v tělese čerpadla je 6 barů.
Součástí vodárny je LED panel.
Ochrana proti opakovanému zapínání.
Možnost  nastavení max. doby chodu čerpadla - ochrana proti vytopení v případě prasknutí potrubí.
Tepelná ochrana motoru při přetížení.
Vodárna pracuje automaticky, při přepnutí na ovládání tlakovým spínačem se čerpadlo po zahájení odběru vody sepne při poklesu tlaku na hodnotu zapínacího tlaku a vypne se při dosažení vypínacího tlaku. Hodnota tlaku vody kolísá od zapínacího tlaku po vypínací. Při přepnutí na ovládací jednotku (PRESSCONTROL) dojde k zapnutí čerpadla při poklesu tlaku na hodnotu zapínacího tlaku a k vypnutí dojde při ukončení odběru vody.
Snadná instalace a používání.
Vysoká provozní spolehlivost.
Hezký vzhled.

Charakteristika čerpadla

Parametry

Napětí elektromotoru: 230 V
Maximální příkon elektromotoru: 1.10 kW
Délka kabelu: 1.50 m
Sací výška max.: 8 m
Průtok min.: 0 m3/hod.
Průtok max.: 3.75 m3/hod.
Dopravní výška max.: 45 m
Dopravní výška min.: 0 m
Dimenze připojení - sání: 1
Dimenze připojení - výtlak: 1
Objem tlakové nádoby: 18 l
Ochrana čerpadla proti chodu na sucho: Ano
Zpětná klapka: Ano
Hmotnost: 15.30 kg
Záruka: 60 měsíce
Příslušenství

Příslušenství

Sací koš mosazný 3/4", 1", 5/4" a 6/4"

Pro sací potrubí čerpadel. Provedení bez a se zpětnou klapkou. Připojovací rozměry 3/4", 1", 5/4" a 6/4" (vnitřní závit).

Cena: od 90 Kč  s DPH 74 Kč  bez DPH
Dotaz na zboží

Dotaz na zboží "Domácí vodárna Easypump Easy Boost 1100 Digital, 18 l, 230 V"