Jak se vyhnout kritickým chybám při výběru čerpadla a domácí vodárny

Nákupní rádce

Filtrační vložky do filtrů na vodu, které se také označují jako svíčkové filtry, se vybírají podle rozměru připojení do potrubí, teploty filtrované vody, průtoku (je uveden v popisu zboží) a nejmenší velikosti částic, které mají zachycovat.

Filtrační pouzdra s označením 5" jsou vhodné pro menší průtoky než filtry s označením 9 3/4", jeho přesná hodnota záleží na vybrané filtrační vložce.
U každé filtrační vložky je uvedeno, od jaké velikosti nečistot dojde k jejich zachycení. Problém je v tom, že je velmi obtížné zjistit velikost nečistot přítomných ve Vaší vodě. Jako optimální se doporučuje filtr na vodu s cca 80 mikronů. Další možností je provést praktickou zkoušku zakoupením jednorázové filtrační vložky a v případě dosažení požadované účinnosti objednáním provedení s vícenásobným použitím.
Při výběru optimální hodnoty mikronů u filtrační vložky je problém v tom, že není v silách "normálního člověka" zjistit velikost mechanických nečistot přítomných ve znečištěné vodě. Jako optimální se doporučuje cca 80 mikronů. Další možností je provést praktickou zkoušku zakoupením nejdříve jednorázové filtrační vložky, následné praktické vyzkoušení a v případě dosažení požadované účinnosti objednání provedení s vícenásobným použitím. Čím méně mají filtry na vodu mikronů, tím menší (jemnější) nečistoty dokáží z vody odstranit. Čím méně nečistot voda obsahuje, tím déle filtr vydrží. 
Nemůžeme Vám také sdělit, jaké množství nečistot filtrační vložka zachytí, než dojde ke zvýšení tlakové ztráty na hodnotu, kdy je nutná její výměna. Záleží na filtračních vlastnostech mechanických nečistot obsažených ve filtrované vodě. Dobré vlastnosti má např. jemný písek, špatné např. jíl.
Můžete si vybrat provedení buď na jedno použití nebo na vícenásobné s časovým omezením.
Pěnová filtrační vložka má v porovnání s vložkou s návinem polypropylénového vlákna větší těsnost a tvárnost materiálu vložky. Nemůže u ní dojít k uvolnění nitek ani k prasknutí návinu.
Návinová filtrační vložka nemá na plastovém středu těsnění. Návin je o něco širší a po vložení do pouzdra a dotažení plní také funkci těsnění.
Provedení filtrů na vodu HOT je určeno pro filtraci horké vody do teploty 90 °C.
Nabídka filtračních vložek do filtrů na vodu je doplněna o filtr s aktivním uhlím a o změkčovací filtr s polyfosfátovou solí. Před tyto filtry je třeba předřadit filtr na zachycení mechanických nečistot, aby nedocházelo k jejich zanášení.

  • Filtr s aktivním uhlím: Odstranění zápachu, nepříjemných pachů a chutí způsobených organickými látkami. Odstranění chlóru.
  • Filtr s polyfosfátovou solí: Úprava (změkčení) vody, která není určena k pitným účelům. Pro nerovnoměrné dávkování polyfosfátů určené k ošetření ohřívačů, bojlerů a potrubí proti rzi a vodnímu kameni.

Filtrační vložky z nabídky lze použít do dříve prodávaných filtrů na vodu OPERA a SEKO. U filtrů OPERA je změna označení místo 9 3/4" nyní 10" a místo názvu výrobce OPERA je uvedeno SUPREME. Filtrům SEKO MEDIUM odpovídají filtrační vložky označené 5", filtrům SEKO MAIOR odpovídají filtrační vložky označené 9 3/4" a 10". Filtrační vložky SUPREME 10" odpovídají vložkám MANTA ECOLOGICA 9 3/4".

Součástí dodávky filtrační vložky není filtrační pouzdro, do kterého filtr vkládá. Vhodná filtrační pouzdra k filtračním vložkám jsou uvedeny na kartě PŘÍSLUŠENSTVÍ v naší nabídce.

Klikněte zde pro více informací

Filtrační vložka do filtru MANTA 9 3/4" SEL, s polyfosfát. solí

Úprava (změkčení) vody, optimální průtok 1,4 m3/hod., svíčkový filtr, na jedno použití.

4804
Cena: 518 Kč  s DPH 428 Kč  bez DPH
Odložená platba Twisto Možnost odložení zaplacení
zboží až o 30 dnů
Množství: ks
Doprava:
viz stránka DOPRAVA

Od celkové ceny objednaného zboží 7000 Kč s DPH je doprava Českou poštou zdarma.

Od celkové ceny objednaného zboží 5000 Kč s DPH je doprava GLS zdarma.
Dostupnost: Skladem
Kód zboží: FILTR-KONTEJNER 118
Vyrábí: Manta
Popis produktu

Popis produktu

Použití:
- Úprava (změkčení) vody, která není určena k pitným účelům.
- Pro nerovnoměrné dávkování polyfosfátů určené k ošetření ohřívačů, boilerů a potrubí proti rzi a vodnímu kameni.
- K ochraně pecí, výměníků tepla, reverzních osmotických membrán, průmyslových systémů.
Nejsou vhodné pro úpravu vody určené k pití nebo k přípravě pokrmů!
Filtrační vložky lze také použít do dříve prodávaných mechanických filtrů OPERA a SEKO (mechanickým filtrům SEKO MEDIUM odpovídají filtrační vložky 5", mechanickým filtrům SEKO MAIOR odpovídají filtrační vložky 9 3/4").

Technické informace
Filtrační vložka SEL obsahuje nádobkou SAN naplněnou krystaly polyfosfátových solí v různých velikostech.
Optimální průtok 1400 l/h.
Rozměry vložky 250 x 70 x 27 mm.
Maximální tlak 8 barů.
Minimální teplota 5 °C, maximální teplota 50 °C.
Životnost: Na jedno použití, závisí na kvalitě změkčované vody, max. 3 měsíce.
Před filtr s polyfosfáty je třeba předřadit filtr na zachycení mechanických nečistot, aby nedocházelo k jeho zanášení.
Ošetření polyfosfátovými solemi představuje jednoduché, efektivní a úsporné řešeni potíži s usazeninami vodního kamene. Soli rozpuštěné ve vodě zabraňuji hromadění usazenin.
Při použiti ve vyšších koncentracích napomáhají rozpouštění již dříve vytvořených usazenin a vytvářejí tenký film, který chrání sanitární techniku před korozí.
Při provozu dochází k postupnému rozpuštění obsahu filtrační vložky.

Dotaz na zboží

Dotaz na zboží "Filtrační vložka do filtru MANTA 9 3/4" SEL, s polyfosfát. solí"