Jak se vyhnout kritickým chybám při výběru čerpadla a domácí vodárny

Nákupní rádce

Impulsní vodoměr SEKO a CFI se vybere podle:

  • Hodnot max. průtoku.
  • Teploty vody. V nabídce máme provedení do 30 °C, v případě potřeby vyšší teploty nám zašlete poptávku.
  • Dimenze připojení potrubí, do kterého se bude instalovat. Pokud bude impulsní vodoměr sloužit na řízení dávkovacího čerpadla, tak je třeba si uvědomit, že se stoupající velikostí dimenze jeho připojení stoupá i objem vody odpovídající 1 impulsu, což může mít vliv na rovnoměrnost dávkování.

Hodnotě objemu proteklé vody uvedené v nabídce každého impulsního vodoměru odpovídá uvedený počet impulsů, většinou 4 impulsy na 1 l.
Impulsní vodoměr lze použít k zajištění proporcionálního dávkování (nadávkování stejného objemu kapaliny do jednotkového objemu vody bez ohledu na aktuální hodnotu průtoku), např. chlornanu sodného (SAVO) do vody. Dávkování probíhá pouze při odběru vody, při nulovém průtoku (nejsou žádné impulsy z impulsního vodoměru) se dávkování automaticky zastaví.
Podmínkou proporcionálního dávkování je použití dávkovacího čerpadla s externím (pulsním) ovládáním z impulsního vodoměru. K některým typům dávkovacích čerpadel doporučujeme objednat konektor na připojení kablíku z impulsního vodoměru (na kablík vedoucí z průtokoměru se nainstaluje konektor na propojení s dávkovacím čerpadlem, který se zasune do odpovídající zásuvky na dávkovacím čerpadle). Další komponenty už nejsou potřeba.

Příklad postupu při výběru

Je požadováno dávkování 200 ml kapaliny do 1 m3 vody, její max. průtok se předpokládá 4,5 m3/hod.
Lze použít impulsní průtokoměr 3/4" se 4 impulsy/l, jehož max. průtok je 5 m3/hod. Průtoku 4,5 m3/hod. odpovídá 18 000 pulsů/hod. (4 500 l x 4 pulsy).
Max. dávkovaný objem kapaliny za hodinu je 0,9 l (200 ml x 4,5 m3). Můžeme použít dávkovací čerpadlo o max. výkonu např. 1,8 l/hod. Snížení jeho výkonu na požadovanou hodnotu provedeme snížením zdvihu plunžru. Dávkovací čerpadlo naprogramujeme tak, aby max. počet pulsů (18 000) odpovídal max. dávkovanému objemu 0,9 l.
Doporučení pro výběr dávkovacího čerpadla je uveden v naší nabídce dávkovacích čerpadel. Max. výkon dávkovacího čerpadla se stanoví podle požadovaného dávkovaného objemu kapaliny při maximálním uvažovaném průtoku vody.

Klikněte zde pro více informací

SEKO 6/4" impulsní vodoměr pro studenou vodu, závitový

Max. 30 °C, 4 impulsy/l, Q max. 20 m3/hod.

3885
3884
Cena: 13 247 Kč  s DPH 10 948 Kč  bez DPH
Odložená platba Twisto Možnost odložení zaplacení
zboží až o 30 dnů
Množství: ks
Doprava:
ZDARMA
Dostupnost: Podle možností výrobce
Kód zboží: WMT040C1D0
Hmotnost: 0 kg
Vyrábí: Logo_seko
Popis produktu

Popis produktu

Použití:

  • Pro studenou vodu, max. 30 °C.
  • Inteligentní dávkování. Jakmile pustíte vodu, vodoměr dodá impuls čerpadlu, které ihned začne dávkovat. Jak se voda zastaví, čerpadlo se ihned vypne.
  • Proporcionální dávkování (nadávkování stejného nastaveného objemu kapaliny do jednotkového objemu vody bez ohledu na její aktuální průtok).

Technické informace
Podrobné informace získáte kliknutím na odkaz na PROSPEKT.
4 impulsy/l.
Max. teplota vody 30 °C.
Maximální průtok 20 m3/hod. 
Závitové připojení G 6/4".
Připojovací kabel o délce 3 m.
V případě propojení s dávkovacím čerpadlem je třeba zkontrolovat, zda bude třeba dokoupit konektor (příslušenství daného dávkovacího čerpadla).
Impulsními vodoměry lze ovládat všechna dávkovací čerpadla vybavená externím pulsním ovládáním.

Dotaz na zboží

Dotaz na zboží "SEKO 6/4" impulsní vodoměr pro studenou vodu, závitový"