Jak se vyhnout kritickým chybám při výběru čerpadla a domácí vodárny

Nákupní rádce

V naší nabídce jsou sudová čerpadla FLUX a čerpadlové sady. Čerpadlová sada FLUX je kompletní sudové čerpadlo (motor, případně zemnící kabel u ATEX provedení, čerpadlový nástavec, hadicová přípojka) určené k okamžitému použití s příslušenstvím (hadice, stáčecí pistole, hadicová spona, sudové šroubení). Sada je vždy cenově výhodnější, než když si jednotlivé komponenty objednáte samostatně.
Při výběru sudového čerpadla Flux doporučujeme následující postup:

 • Podle chemických vlastností čerpané kapaliny vyberte vhodné materiálové provedení sudového čerpadla FLUX. V krátkém popisu nabízených typů sudových čerpadel jsou uvedeny příklady použití pro nejčastěji čerpané kapaliny. Bližší informace jsou dále uvedeny na kartě POPIS v naší nabídce. Zde je uveden i odkaz na podrobné informace o korozní odolnosti jednotlivých materiálových provedení sudových čerpadel. V případě nejistoty nám zašlete specifikaci Vámi čerpané kapaliny (chem. složení, koncentrace, viskozita, hustota, ..) a my Vám vhodný typ sudového čerpadla FLUX doporučíme.
  Pro slabší kyseliny a louhy je dostačující Polypropylen (PP).
  Pro koncentrované kyseliny a louhy PVDF (u 50% NaOH vyhovuje PP).
  Pro hořlaviny I a II. třídy, rozpouštědla, organické kyseliny, ředěné anorganické kyseliny a louhy nerez ocel (S).
  Pro oleje a naftu hliník (AL).
  Pokud máte vyzkoušeno pro Vaše použití jiné materiálové provedení, než které je doporučeno v naší nabídce, můžete si ho samozřejmě objednat - ale na vlastní riziko.
 • Podle použití sudového čerpadla vyberte potřebnou délku čerpadlového nástavce, můžete si vybrat z provedení s max. ponorem 0,7 m (kanystr), 1 m (sud) a 1,2 m (IBC přepravní kontejner).

Zkontrolujte si parametry provozního bodu na charakteristice sudového čerpadla (hodnotu průtoku při dopravní výšce odpovídající Vašemu výškovému převýšení min. úrovně hladiny v zásobní nádrži a výtoku z hadice včetně započtení délky Vaší hadice). Charakteristiku sudového čerpadla najdete na kartě POPIS v naší nabídce. Dopravní výšku si můžete vypočítat na naší stránce VÝPOČET DOPRAVNÍ VÝŠKY  (část přesný výpočet, návod postupu je uveden ve VIDEOPRŮVODCI).

Pokud si nebudete jisti výběrem, zašlete nám prosím poptávku pomocí formuláře z nabídky POPTÁVKY (horní část stránky).

K sudovým čerpadlům FLUX je dodáváno bohaté příslušenství (např. univerzální držák, šroubení do sudu, patní sítko, hadice, rychlouzavírací pistole, průtokoměr), které najdete v nabídce PŘÍSLUŠENSTVÍ/PRO SUDOVÁ ČERPADLA a v nabídce HADICE a PRŮTOKOMĚRY.
Sudová nerezová čerpadla FLUX Vám nabízíme i v provedení Ex a v hygienickém provedení podle 3A.

Použití sudových čerpadel na dávkování

Sudová čerpadla lze po doplnění průtokoměrem také s výhodou použít na odměřování (dávkování) požadovaného objemu.
První možností je ruční dávkování. Po zapnutí sudového čerpadla pracovník sleduje načerpaný objem na průtokoměru, po dosažení požadované hodnoty vypne čerpání (stejný princip jako tankování pohonných hmot do automobilu). V tomto případě je třeba k čerpadlu dokoupit vhodný průtokoměr a připojovací kus rovný. Průtokoměr je napájen z lithiové 3 V baterie (trvanlivost asi 2 roky - podle četnosti použití)
Druhou možností je automatické dávkování předem nastaveného objemu v průtokoměru. Na průtokoměru se navolí požadovaný objem, tlačítkem START/STOP se zapne systém, který po nadávkování předvoleného objemu automaticky vypne. Dávkování je možno opakovat neomezeně podle potřeby nebo zvolit z paměti jinou uloženou dávku nebo zadat novou dávku. V tomto případě je třeba k čerpadlu dokoupit průtokoměr, připojovací kus rovný k průtokoměru, zesilovač FSV 100 a kabel 0,5 m mezi motor čerpadla a zesilovač průtokoměru. Průtokoměr je napájen síťovým kabelem (součást dodávky) ze sítě 220 V / 50 Hz. Motor je následně napájen z průtokoměru kabelem. Zesilovač se dodává již zabudovaný v objednaném průtokoměru.
Vyhodnocovací elektronika může být umístěna na průtokoměru nebo integrována ve stáčecí pistoli. V tomto případě se technické řešení sestává z průtokoměru (standardní průtokoměr) a stáčecí pistole. Elektronika z průtokoměru je demontována a osazena na pistoli, propojení je provedeno řídícím kabelem. Průtokoměr se osadí na čerpadlo nebo potrubí, dále se nasadí hadice (nebo potrubí), na konec se připojí stáčecí pistole (mat. proveden PP, PVDF, Hliník, Mosaz, Nerez) a elektronika se do ní osadí.

Klikněte zde pro více informací

Sudové čerpadlo sada Flux F 424 PP-41/36, max. ponor 1,2 m

Pro IBC kontejnery. Slabší louhy a kyseliny nebo kapaliny mající jejich charakter, např. ve vodárnách. + PVC hadice DN19, hadicové spony, stáčecí pistole Polypropylen. Těsnění EPDM.

2266
Cena na dotaz
Odložená platba Twisto Možnost odložení zaplacení
zboží až o 30 dnů
Dostupnost: Podle možností výrobce
Kód zboží: 40744012
Hmotnost: 5.30 kg
Vyrábí: Logo_flux2
Popis produktu
Parametry
Videoprůvodce

Popis produktu

Použití:
- Přečerpávání slabších louhů a kyselin nebo kapalin majících jejich charakter z 600 a 1000 l IBC kontejnerů, např. ve vodárnách. Kyselina chlorovodíková (solná), kyselina sírová do 60%, kyselina dusičná do 40%, kyselina fluorovodíková (HF) do 20%, kyselina boritá, ovocné kyseliny, kyselina fosforečná, kapalná hnojiva. AdBlue - vodný roztok močoviny 32,5%.
- Pro čerpání z přepravních IBC kontejnerů.

Technické informace
Nejdůležitější údaje jsou uvedeny na kartě PARAMETRY.  Další podrobné informace získáte po kliknutí na PROSPEKT a na odkaz KŘIVKA.
Hraniční body křivek pro F 424 PP-41/36:
- Max. výkon 150 l/min. (při nulovém výtlaku).
- Max. výtlak 7,5 m (při nulovém výkonu).
Při použití stáčecí pistole a hadice se výkon redukuje na cca 40 l/min.
Max. viskozita čerpané kapaliny 600 mPas, max. teplota čerpané kapaliny 50 °C.
Součástí dodávky sady je mimo čerpadla také hadice a stáčecí pistole, konkrétně:
- Komutátorový motor FEM 4070, 230 V, 50-60 Hz, 500 W, IP 24, s regulací otáček a podpěťovou ochranou, 5 m kabel s vidlicí.
- Čerpadlový nástavec F 424 PP-41/36, bezucpávkové provedení, o-kroužek EPDM, hřídel Hastelly C, rotor ETFE, ponorná délka/délka čerpadlového nástavce 1000 mm, vnější průměr nástavce 40 mm (patního kusu 41 mm), připojení na výtlaku G 1 1/4" vnější.
- Hadicová koncovka Polypropylen, DN 19.
- PVC hadice DN 19, délka 2 m.
- Hadicové spony - 2 ks.
- Stáčecí pistole Polypropylen, DN 19, těsnění EPDM.
- Sudové šroubení PP, závit G 2".

Parametry

Způsob čerpání (čerpadlový nástavec): odstředivé (malá viskozita)
Materiálové provedení smáčených částí: Polypropylen - PP
Délka čerpadlového nástavce: 1,2 m
Viskozita čerpaného média max.: 600 mPa.s,
Pohon čerpadla: elektromotor 230 V
Maximální příkon elektromotoru: 0.50 kW
Regulace otáček elektromotoru - možnost: Ano
Průtok max.: 9 m3/hod.
Dopravní výška max.: 7.50 m
Teplota čerpaného média max.: 50 °C
Krytí: 24 IP
Použití - chemicky neutrální kapalina: Ano
Použití - slabé kyseliny a zásady: Ano
Použití - silné kyseliny a zásady: Ne
Použití - hořlaviny: Ne
Použití - organické látky (oleje, nafta, ...): Ne
Použití - farmaceutický průmysl: Ne
Použití - potravinářský průmysl: Ne
Hmotnost: 5.30 kg
Prostředí: normální
Provedení: normální
Záruka: 24 měsíce


Dotaz na zboží

Dotaz na zboží "Sudové čerpadlo sada Flux F 424 PP-41/36, max. ponor 1,2 m"