Jak se vyhnout kritickým chybám při výběru čerpadla a domácí vodárny

DOPORUČENÍ PRO VÝBĚR SUDOVÉHO ČERPADLA FLUX

V naší nabídce jsou sudová čerpadla FLUX a čerpadlové sady. Čerpadlová sada FLUX je kompletní sudové čerpadlo (motor, případně zemnící kabel u ATEX provedení, čerpadlový nástavec, hadicová přípojka) určené k okamžitému použití s příslušenstvím (hadice, stáčecí pistole, hadicová spona, sudové šroubení). Sada je vždy cenově výhodnější, než když si jednotlivé komponenty objednáte samostatně.
Při výběru sudového čerpadla Flux doporučujeme následující postup:
1) Podle chemických vlastností čerpané kapaliny vyberte vhodné materiálové provedení sudového čerpadla FLUX. V krátkém popisu nabízených typů sudových čerpadel jsou uvedeny příklady použití pro nejčastěji čerpané kapaliny. B ... Další informace

DOPORUČENÍ PRO VÝBĚR SUDOVÉHO ČERPADLA FLUX

V naší nabídce jsou sudová čerpadla FLUX a čerpadlové sady. Čerpadlová sada FLUX je kompletní sudové čerpadlo (motor, případně zemnící kabel u ATEX provedení, čerpadlový nástavec, hadicová přípojka) určené k okamžitému použití s příslušenstvím (hadice, stáčecí pistole, hadicová spona, sudové šroubení). Sada je vždy cenově výhodnější, než když si jednotlivé komponenty objednáte samostatně.
Při výběru sudového čerpadla Flux doporučujeme následující postup:
1) Podle chemických vlastností čerpané kapaliny vyberte vhodné materiálové provedení sudového čerpadla FLUX. V krátkém popisu nabízených typů sudových čerpadel jsou uvedeny příklady použití pro nejčastěji čerpané kapaliny. Bližší informace jsou dále uvedeny na kartě POPIS v naší nabídce. Zde je uveden i odkaz na podrobné informace o korozní odolnosti jednotlivých materiálových provedení sudových čerpadel. V případě nejistoty nám zašlete specifikaci Vámi čerpané kapaliny (chem. složení, koncentrace, viskozita, hustota, ..) a my Vám vhodný typ sudového čerpadla FLUX doporučíme.
Pro slabší kyseliny a louhy je dostačující Polypropylen (PP).
Pro koncentrované kyseliny a louhy PVDF (u 50% NaOH vyhovuje PP).
Pro hořlaviny I a II. třídy, rozpouštědla, organické kyseliny, ředěné anorganické kyseliny a louhy nerez ocel (S).
Pro oleje a naftu hliník (AL).
Pokud máte vyzkoušeno pro Vaše použití jiné materiálové provedení, než které je doporučeno v naší nabídce, můžete si ho samozřejmě objednat - ale na vlastní riziko.
2) Podle použití sudového čerpadla vyberte potřebnou délku čerpadlového nástavce, můžete si vybrat z provedení s max. ponorem 0,7 m (kanystr), 1 m (sud) a 1,2 m (IBC přepravní kontejner).
3) Zkontrolujte si parametry provozního bodu na charakteristice sudového čerpadla (hodnotu průtoku při dopravní výšce odpovídající Vašemu výškovému převýšení min. úrovně hladiny v zásobní nádrži a výtoku z hadice včetně započtení délky Vaší hadice). Charakteristiku sudového čerpadla najdete na kartě POPIS v naší nabídce. Dopravní výšku si můžete vypočítat na naší stránce VÝPOČET DOPRAVNÍ VÝŠKY (část přesný výpočet, návod postupu je uveden ve VIDEOPRŮVODCI).

V případě požadavku zpracování nabídky na sudové čerpadlo nám zašlete minimálně následující informace:
- Označení čerpané kapaliny (chemické složení, koncentrace, viskozita, měrná hmotnost).
- Výškový rozdíl min. úrovně hladiny v přepravním obalu a výtoku z hadice.
- Délka hadice.
- Výška přepravního obalu.
- Požadavek doby na přečerpání určitého objemu kapaliny.

K sudovým čerpadlům FLUX je dodáváno bohaté příslušenství (např. univerzální držák, šroubení do sudu, patní sítko, hadice, rychlouzavírací pistole, průtokoměr), které najdete v nabídce PŘÍSLUŠENSTVÍ/PRO SUDOVÁ ČERPADLA a v nabídce HADICE a PRŮTOKOMĚRY.

Sudová nerezová čerpadla FLUX Vám nabízíme i v provedení Ex a v hygienickém provedení podle 3A.

Sudová čerpadla lze po doplnění průtokoměrem také s výhodou použít na odměřování (dávkování) požadovaného objemu.
První možností je ruční dávkování. Po zapnutí sudového čerpadla pracovník sleduje načerpaný objem na průtokoměru, po dosažení požadované hodnoty vypne čerpání (stejný princip jako tankování pohonných hmot do automobilu). V tomto případě je třeba k čerpadlu dokoupit vhodný průtokoměr a připojovací kus rovný. Průtokoměr je napájen z lithiové 3 V baterie (trvanlivost asi 2 roky - podle četnosti použití)
Druhou možností je automatické dávkování předem nastaveného objemu v průtokoměru. Na průtokoměru se navolí požadovaný objem, tlačítkem START/STOP se zapne systém, který po nadávkování předvoleného objemu automaticky vypne. Dávkování je možno opakovat neomezeně podle potřeby nebo zvolit z paměti jinou uloženou dávku nebo zadat novou dávku. V tomto případě je třeba k čerpadlu dokoupit průtokoměr, připojovací kus rovný k průtokoměru, zesilovač FSV 100 a kabel 0,5 m mezi motor čerpadla a zesilovač průtokoměru. Průtokoměr je napájen síťovým kabelem (součást dodávky) ze sítě 220 V / 50 Hz. Motor je následně napájen z průtokoměru kabelem. Zesilovač se dodává již zabudovaný v objednaném průtokoměru.
Vyhodnocovací elektronika může být umístěna na průtokoměru nebo integrována ve stáčecí pistoli. V tomto případě se technické řešení sestává z průtokoměru (standardní průtokoměr) a stáčecí pistole. Elektronika z průtokoměru je demontována a osazena na pistoli, propojení je provedeno řídícím kabelem. Průtokoměr se osadí na čerpadlo nebo potrubí, dále se nasadí hadice (nebo potrubí), na konec se připojí stáčecí pistole (mat. proveden PP, PVDF, Hliník, Mosaz, Nerez) a elektronika se do ní osadí.


Méně informací

Sudové čerpadlo sada Flux F 430 S-41/38, max. ponor 1,2 m

Pro IBC kontejnery. Čerpání hořlavin I a II. třídy, benzínu. + hadice DN21, sudové šroubení, stáčecí pistole.

2514
Cena: 70 339 Kč  s DPH 58 131 Kč  bez DPH
Množství: ks
Dostupnost: cca týden
Kód zboží: 46020012
Hmotnost: 13 kg
Vyrábí: Logo_flux2
Popis produktu
Parametry

Popis produktu

Použití:
- Pro přečerpávání hořlavin I a II. třídy jako je např. aceton, benzín, benzol, butanol, butanon (MEK), butylacetát, chlorbenzol, cyklohexan, cyklohexanon, dietylamin, etanol, metanol, toluen, xylen, ...
- Pro čerpání barev a laků.
- Pro čerpání z přepravních IBC kontejnerů.

Technické informace
Nejdůležitější údaje jsou uvedeny na kartě PARAMETRY. Další podrobné informace získáte po kliknutí na PROSPEKT.
Čerpadlo tvoří:
- čerpadlový nástavec F 430 S-41/38, ucpávkové provedení Oxidkeramika/PTFE/uhlík, o-kroužek FKM, hřídel nerez ocel, rotor ETFE, vnější průměr nástavce 41 mm, připojení na výtlaku G 1 1/4" vnější
 94/9/EG-ATEX 100a, kategorie 1/2, Zona 0
- zemnící kabel 2 m
- komutátorový motor F 460 Ex, 230 V, 50-60 Hz, 460 W, IP 55, s podpěťovou ochranou, 5 m kabel s vidlicí do běžného prostředí, ATEX certifikace II 2 G EEx de IIC T6, 94/9/EG-ATEX 100a, kategorie 2
- hadicová koncovka, nerez ocel
Součástí dodávky sady je mimo čerpadla také:
- chemická hadice DN 21, délka 2 m, elektricky vodivá (vodivě spojená s hadicovou koncovkou a stáčecí pistolí)
- stáčecí pistole, nerez ocel, těsnění PTFE
- sudové šroubení PP, elektricky vodivé, závit G 2"
Max. průtok 200 l/min. (při nulové dopravní výšce). Při použití stáčecí pistole a hadice se max. průtok redukuje na cca 50 l/min.
Max. dopravní výška 9,5 m (při nulovém průtoku).
Max. viskozita čerpané kapaliny 600 mPas, max. teplota čerpané kapaliny 100°C.

Parametry

Délka čerpadlového nástavce: 1,2 m
Viskozita max.: 600 mPa.s,
Maximální příkon elektromotoru: 460 kW
Průtok max.: 12 m3/hod.
Dopravní výška max.: 9.5 m
Teplota čerpaného média max.: 100 °C
Krytí: 55 IP
Použití - chemicky neutrální kapalina: ANO
Použití - hořlaviny: ANO
Hmotnost: 11.6 kg
Záruka: 24 měsíce