Jak se vyhnout kritickým chybám při výběru čerpadla a domácí vodárny

Nákupní rádce

Přehled nabízených tlakových nádob, rozdíly v jejich provedení a vlastnostech včetně užitečných doporučení pro výběr si můžete prohlédnout po kliknutí na nabídku TLAKOVÉ NÁDOBY.
Funkce tlakové nádoby spočívá v prodloužení intervalu mezi sepnutím čerpadla domácí vodárny. Z tohoto důvodu nemá velikost jejího objemu žádný vliv na výkon vodárny.
Pokud si domácí vodárnu sami sestavujete nebo renovujete stávající, doporučujeme Vám použití setů, které mimo tlakové nádoby obsahují i zařízení na ovládání čerpadla domácí vodárny.

  • V případě použití tlakového spínače k ovládání čerpadla domácí vodárny si můžete vybrat různé značky a provedení tlakových nádob a jejich objem. Pokud je max. přetlak tlakové nádoby větší jak max. tlak použitého čerpadla (10 m výtlačné výšky = 1 bar = 0,1 MPa), vyberete si požadovaný objem s tlakovým spínačem o vyhovujícím rozsahu zapínacího a vypínacího tlaku.
  • V případě použití ovládací jednotky, která zapíná čerpadlo při poklesu tlaku a vypíná po ukončení odběru vody, je nabízen set s optimálním objemem tlakové nádoby. Pokud je max. přetlak tlakové nádoby větší jak max. tlak použitého čerpadla (10 m výtlačné výšky = 1 bar = 0,1 MPa), lze ho použít do v nabídce uvedené hodnoty max. příkonu čerpadla.

GWS - mimořádně kvalitní tlaková nádoba s max. přetlakem 10 barů se zárukou 5 let nevyžaduje žádnou údržbu ani doplňování vzduchu. Svařovaná tlaková nádoba je konstrukčně řešena tak, aby voda nepřicházela do styku s kovovým pláštěm. Vodu od vzduchové náplně odděluje místo vaku používaných u jiných výrobců kvalitní butylová membrána. Vnitřní kovový plášť nádoby je ošetřen plastem (zdravotně nezávadný polypropylen). Tím je zcela eliminována možnost koroze. Mosazný vzduchový ventilek je utěsněn víkem s těsnícím o-kroužkem. Z důvodu prevence před možností protržení membrány při extrémní zátěži jsou všechny vnitřní části včetně vzduchového ventilku zaobleny. Dokonalou ochranu tlakové nádoby před UV zářením a vlhkem zajišťuje vnější nátěr tvořený dvousložkovým polyuretanem na základovém epoxidovém nástřiku.
Pouze ležaté tlakové nádoby jsou vybaveny plastovými nožičkami a plastovým podstavcem pod čerpadlo.

CIMM - svařované tlakové nádoby s max. přetlakem 10 barů vybavené vyměnitelným pryžovým vakem, který odděluje vodu od plynové náplně a kovového pláště.

Podle způsobu instalace je vyráběno vertikální a horizontální provedení tl. nádob. Nožičky jsou hlavní problém, proč nelze horizontální tlakovou nádobu umístit vertikálně - třeba na zeď!
Proč?
Protože jsou konstruovány pro stav, kdy na ně působí tlak svisle. Pokud horizontální nádobu uchytíte na zeď, tak může dojít k jejich poškození vahou vody v nádobě, protože jsou odlišně namáhány, než na co byly navrženy.
Co s tím?
Pokud nelze jinak, tak jedna z možností je zabudovat do zdi nosníky dimenzované na hmotnost tlakové nádoby a na ně umístit "normální" vertikální tlakovou nádobu.

Klikněte zde pro více informací

Tlaková nádoba CIMM, 50 l, horizontální, SET

Nádoba s vyměnitelným pryžovým vakem, max. přetlak 1 MPa, SET (tl. spínač 2 - 3,5 baru, teflonová páska, pěticest. armatura, tlakoměr RF50 G1/4" 0-6 barů)

2147
Cena: 3 591 Kč  s DPH 2 968 Kč  bez DPH
Odložená platba Twisto Možnost odložení zaplacení
zboží až o 30 dnů
Množství: ks
Doprava:
viz. stránka DOPRAVA

Od celkové ceny objednaného zboží 7000 Kč s DPH je doprava Českou poštou zdarma.

Od celkové ceny objednaného zboží 5000 Kč s DPH je doprava GLS zdarma.
Dostupnost: Skladem
Kód zboží: ZB00001335
Hmotnost: 0 kg
Vyrábí: Logo_cimm
Popis produktu
Parametry
Videoprůvodce

Popis produktu

Použití:

  • Součást domácích vodáren (snížení četnosti zapínání čerpadla) na zásobování užitkovou vodou.
  • Stačí pouze propojit s čerpadlem.

Technické informace
Nejdůležitější údaje jsou uvedeny na kartě PARAMETRY. Další informace získáte kliknutím na odkaz na PROSPEKT.
Svařovaná tlaková nádoba je vybavena vyměnitelným pryžovým vakem EPDM, který odděluje vodu od plynové náplně a kovového pláště.
Vykazuje velmi dlouhou životnost, protože voda je pouze ve vaku a nepřichází do styku s kovovým pláštěm nádoby. Tím je zcela eliminována možnost vnitřní koroze.
Vykazuje velmi dlouhou životnost, protože voda je pouze ve vaku a nepřichází do styku s kovovým pláštěm nádoby. Tím je zcela eliminována možnost vnitřní koroze.
SET obsahuje: Tl. spínač 2,1 - 3,5 baru pro napětí 230 V nebo 400 V, teflonovou pásku, pěticestnou armaturu, tlakoměr RF50 G1/4" 0 - 6 barů.
Tlakový spínač je nastavitelný, informace získáte kliknutím na odkaz na NÁVOD.

Parametry

Materiál nádoby: ocel
Objem nádoby: 50 l
Provedení nádoby: horizontální
Oddělení vody vakem / membránou: Ano
Přetlak max.: 1 MPa
Teplota max.: 100 °C
Průměr nádoby: 380 mm
Délka/výška nádoby: 610 mm
Připojovací rozměr: 1
Záruka: 24 měsíce
Atest pro použití na pitnou vodu: Ne
Příslušenství

Příslušenství

Tlaková hadice FLEXI 1" s kolenem, 500 až 1 000 mm

Propojení tlakové nádoby s domácí vodárnou, připojení vnější/vnitřní závit 1".

Cena: od 328 Kč  s DPH 271 Kč  bez DPH
Dotaz na zboží

Dotaz na zboží "Tlaková nádoba CIMM, 50 l, horizontální, SET"