Jak se vyhnout kritickým chybám při výběru čerpadla a domácí vodárny

Nákupní rádce

Přehled nabízených tlakových nádob, rozdíly v jejich provedení a vlastnostech včetně užitečných doporučení pro výběr si můžete prohlédnout po kliknutí na nabídku TLAKOVÉ NÁDOBY.
Funkce tlakové nádoby spočívá v prodloužení intervalu mezi sepnutím čerpadla domácí vodárny. Z tohoto důvodu nemá velikost jejího objemu žádný vliv na výkon vodárny.
Pokud si domácí vodárnu sami sestavujete nebo renovujete stávající, doporučujeme Vám použití setů, které mimo tlakové nádoby obsahují i zařízení na ovládání čerpadla domácí vodárny.

  • V případě použití tlakového spínače k ovládání čerpadla domácí vodárny si můžete vybrat různé značky a provedení tlakových nádob a jejich objem. Pokud je max. přetlak tlakové nádoby větší jak max. tlak použitého čerpadla (10 m výtlačné výšky = 1 bar = 0,1 MPa), vyberete si požadovaný objem s tlakovým spínačem o vyhovujícím rozsahu zapínacího a vypínacího tlaku.
  • V případě použití ovládací jednotky, která zapíná čerpadlo při poklesu tlaku a vypíná po ukončení odběru vody, je nabízen set s optimálním objemem tlakové nádoby. Pokud je max. přetlak tlakové nádoby větší jak max. tlak použitého čerpadla (10 m výtlačné výšky = 1 bar = 0,1 MPa), lze ho použít do v nabídce uvedené hodnoty max. příkonu čerpadla.

GWS - mimořádně kvalitní tlaková nádoba s max. přetlakem 10 barů se zárukou 5 let nevyžaduje žádnou údržbu ani doplňování vzduchu. Svařovaná tlaková nádoba je konstrukčně řešena tak, aby voda nepřicházela do styku s kovovým pláštěm. Vodu od vzduchové náplně odděluje místo vaku používaných u jiných výrobců kvalitní butylová membrána. Vnitřní kovový plášť nádoby je ošetřen plastem (zdravotně nezávadný polypropylen). Tím je zcela eliminována možnost koroze. Mosazný vzduchový ventilek je utěsněn víkem s těsnícím o-kroužkem. Z důvodu prevence před možností protržení membrány při extrémní zátěži jsou všechny vnitřní části včetně vzduchového ventilku zaobleny. Dokonalou ochranu tlakové nádoby před UV zářením a vlhkem zajišťuje vnější nátěr tvořený dvousložkovým polyuretanem na základovém epoxidovém nástřiku.
Pouze ležaté tlakové nádoby jsou vybaveny plastovými nožičkami a plastovým podstavcem pod čerpadlo.

CIMM - svařované tlakové nádoby s max. přetlakem 10 barů vybavené vyměnitelným pryžovým vakem, který odděluje vodu od plynové náplně a kovového pláště.

Podle způsobu instalace je vyráběno vertikální a horizontální provedení tl. nádob. Nožičky jsou hlavní problém, proč nelze horizontální tlakovou nádobu umístit vertikálně - třeba na zeď!
Proč?
Protože jsou konstruovány pro stav, kdy na ně působí tlak svisle. Pokud horizontální nádobu uchytíte na zeď, tak může dojít k jejich poškození vahou vody v nádobě, protože jsou odlišně namáhány, než na co byly navrženy.
Co s tím?
Pokud nelze jinak, tak jedna z možností je zabudovat do zdi nosníky dimenzované na hmotnost tlakové nádoby a na ně umístit "normální" vertikální tlakovou nádobu.

Klikněte zde pro více informací

Tlaková nádoba GWS PWB80LH, 80 l, horizontální, SET

Ocelová, s butylovou membránou, max. přetlak 1 MPa, bezúdržbová, záruka 5 let, SET (tl. spínač 2 - 3,5 baru, teflonová páska, pěticest. armatura, tlakoměr RF50 G1/4" 0-6 barů)

3414
Cena: 6 584 Kč  s DPH 5 441 Kč  bez DPH
Odložená platba Twisto Možnost odložení zaplacení
zboží až o 30 dnů
Množství: ks
Doprava:
ZDARMA
Dostupnost: Skladem
Doručení: Do 2 pracovních dnů
Kód zboží: ZB00001376
Hmotnost: 17.50 kg
Vyrábí: Pressure-wave-logo
Popis produktu
Parametry
Videoprůvodce

Popis produktu

Použití:
- Součást domácích vodáren (snížení četnosti zapínání čerpadla).
- Stačí pouze propojit s čerpadlem.

Technické informace
Nejdůležitější údaje jsou uvedeny na kartě PARAMETRY. Další informace získáte kliknutím na odkaz na PROSPEKT.
Tlaková nádoba nevyžaduje žádnou údržbu ani doplňování vzduchu.
Svařovaná tlaková nádoba je konstrukčně řešena tak, aby voda nepřicházela do styku s kovovým pláštěm. Vodu od vzduchové náplně odděluje místo vaku používaných u jiných výrobců kvalitní butylová membrána. Vnitřní kovový plášť nádoby je ošetřen plastem (zdravotně nezávadný polypropylen). Tím je zcela eliminována možnost koroze.
Mosazný vzduchový ventilek je utěsněn víkem s těsnícím o-kroužkem.
Z důvodu prevence před možností protržení membrány při extrémní zátěži jsou všechny vnitřní části včetně vzduchového ventilku zaobleny.
Dokonalou ochranu nádoby před UV zářením a vlhkem zajišťuje vnější nátěr tvořený dvousložkovým polyuretanem na základovém epoxidovém nástřiku.
Patentované nerezové 1" připojení nádoby zajišťuje kompletní vzduchotěsnost i vodotěsnost.
Každá nádoba testována v různých úrovních výroby pro zajištění vysoké kvality a spolehlivosti.
Záruka 5 let.
SET obsahuje: Tl. spínač 2,1 - 3,5 baru pro napětí 230 V nebo 400 V, teflonovou pásku, pěticestnou armaturu, tlakoměr RF50 G1/4" 0 - 6 barů.
Tlakový spínač je nastavitelný, informace získáte kliknutím na odkaz na NÁVOD.
Horizontální nádoby jsou vybaveny plastovými nožičkami a plastovým podstavcem pod čerpadlo.
Řez horizontální nádobou GWS - Pressure Wave:

Parametry

Materiál nádoby: ocel
Objem nádoby: 80 l
Provedení nádoby: horizontální
Oddělení vody vakem / membránou: Ano
Přetlak max.: 1 MPa
Teplota max.: 90 °C
Průměr nádoby: 414 mm
Délka/výška nádoby: 724 mm
Připojovací rozměr: 1 "
Hmotnost: 17.50 kg
Záruka: 60 měsíce
Atest pro použití na pitnou vodu: Ano


Příslušenství

Příslušenství

Tlaková hadice FLEXI 1" s kolenem, 500 až 1 000 mm

Propojení tlakové nádoby s domácí vodárnou, připojení vnější/vnitřní závit 1".

Cena: od 328 Kč  s DPH 271 Kč  bez DPH
Dotaz na zboží

Dotaz na zboží "Tlaková nádoba GWS PWB80LH, 80 l, horizontální, SET"