Jak se vyhnout kritickým chybám při výběru čerpadla a domácí vodárny

Nákupní rádce

Filtr na dešťovou vodu z ní odstraní mechanické nečistoty. Zásobní nádrž na dešťovou vodu se proto nezanáší, nemusí se čistit a čerpadlo nemůže být poškozeno sedimentem přisátým ze dna. Nedochází také k zanášení armatur instalovaných v rozvodu dešťové vody včetně trysek postřikovačů.
Výběr filtru na dešťovou vodu se provádí podle místa a podmínek instalace.
V naší nabídce najdete následující filtry na dešťovou vodu:

  • Okapový filtr WISY RS na plastové nebo kovové svodové potrubí (vertikální instalace) v různém barevném provedení.
  • Vířivý filtr WISY LineAr 100 na horizontální potrubí DN110 vhodný do nádrže na dešťovou vodu. Max. plocha střechy je 246 m2.
  • Vířivý filtr WISY WFF na horizontální potrubí DN 100 a 150 s různou velikostí ok (0,28 a 0,44 mm). Max. plocha střechy je 200 a 500 m2.
Klikněte zde pro více informací

WISY RS, okapový filtr na dešťovou vodu

Pro plastové nebo kovové potrubí, svislá montáž.

198
Doprava:

Od celkové ceny objednaného zboží 7000 Kč s DPH je doprava Českou poštou zdarma.

Od celkové ceny objednaného zboží 5000 Kč s DPH je doprava GLS zdarma.
Popis produktu

Popis produktu

Použití:

  • Pro plastové svodové okapové potrubí o vnějším průměru 110 mm.
  • Pro kovové svodové okapové potrubí o vnějším průměru 102 mm.
  • K filtraci dešťové vody. Filtr na dešťovou vodu z ní odstraní mechanické nečistoty. Zásobní nádrž na dešťovou vodu se proto nezanáší, nemusí se čistit a čerpadlo nemůže být poškozeno sedimentem přisátým ze dna. Nedochází také k zanášení armatur instalovaných v rozvodu dešťové vody včetně trysek postřikovačů.
  • Ve svislém svodovém potrubí dešťové vody. Střešní krytina může být plochá, nebo skloněná, z břidlice, cihlových tašek, nebo betonových krytin. Zelené střechy s vegetací jsou vhodné jen omezeně z důvodu nízkého odtoku. Nevhodné jsou střešní krytiny s obsahem azbestu a silně znečištěné střechy.

Technické informace

Podrobné informace získáte kliknutím na odkaz na PROSPEKT. Přehled o celém vyráběném sortimentu najdete po kliknutí na odkaz na KATALOG (anglicky). 
V nabídce si můžete vybrat ze dvou provedení - pro plastové a kovové potrubí. 
Okapový filtr RS filtruje dešťovou vodu přicházející ze střechy přímo ve svodovém okapovém potrubí a odvádí filtrovanou vodu do výtoku do zásobní nádrže na dešťovou vodu.
Díky originální konstrukci odděluje okapový filtr spolehlivě hrubé nečistoty jako jsou listy, mech nebo hmyz a podobné. Svodovým potrubím jsou nečistoty odváděny do odpadního potrubí nebo do vsakovací šachty.
Velikost ok 0,28 mm zaručuje dostatečně čistou vodu i pro použití v pračce, WC a podobných zařízeních. Další filtrace již není nutná.
Okapový filtr nezpůsobuje zúžení nebo jinou zábranu ve svodovém okapovém potrubí. Patentovaná metoda filtrace využívá gravitaci a zajišťuje stejnou kapacitu svodu, jako má samotné potrubí. Při průměrných srážkách je přes okapový filtr RS zachycováno do nádrže přes 90 % stékající vody, při průtrži mračen pak stále ještě přes 50 % stékající vody.
Těleso okapového filtru je z polypropylenu odolného vůči UV-záření dimenzovanému na tropický sluneční svit. Samotný filtrační díl je z nerezové oceli.
Slepá vložka zobrazená v prospektu není součástí dodávky.
Záruka 10 roků.

Propojení s nádrží dešťové vody a nádrž na dešťovou vodu není součástí dodávky filtru.

Dotaz na zboží

Dotaz na zboží "WISY RS, okapový filtr na dešťovou vodu"