Jak se vyhnout kritickým chybám při výběru čerpadla a domácí vodárny

Nákupní rádce

Při kompletaci různých spojek a trnů s čerpadly nebo s hadicí je vždy třeba věnovat pozornost dimenzi připojení, která se většinou udává v starých jednotkách, např. 3/4" (Coul), nebo v nových jako vnitřní průměr DN, přepočet je uveden níže.
Při propojení je třeba vždy použít vnější a vnitřní závit o stejné dimenzi (pro laiky - vnější závit se nachází např. na šroubu, vnitřní např. na matce). Provedení závitu (vnitřní/vnější) je uvedeno v popisu zboží, v prospektech čerpadel nebo je většinou patrné i z fotografie zboží. Na kartě PŘÍSLUŠENSTVÍ najdete položky, které se hodí k dané nabídce. Pokud se Vám z různých důvodů nepodaří armaturu správně vybrat - nezoufejte. Ve všech železářstvích jsou k dispozici různé přechodky nebo redukce.
Příklad:
Do čerpadla s vnitřním závitem 1 1/2" (což může být uvedeno také jako 6/4") lze našroubovat spojku bajonetovou s vnějším závitem 6/4". K ní je možno použít protikus - spojku bajonetovou na připojení hadice. Pokud vybereme o rozměru 1", můžeme na ni instalovat 1" hadici.Pokud si nebudete kombinací jisti, podívejte se na kartu PŘÍSLUŠENSTVÍ přístupnou z nabídky zboží.

Připojení hadice k čerpadlu

Lz použít bajonetové spojky (lze kdykoliv jednoduše rozpojit) nebo trnu (pevné spojení). V případě potřeby usnadnění nasunutí hadice na trn ji ponořte na chvíli do horké vody.
Bajonetovou spojku se závitem nebo trn s vnějším závitem lze použít pouze u čerpadla s vnitřním závitem, trn s maticí pouze u čerpadla s vnějším závitem.
Dimenze bajonetové spojky se závitem musí souhlasit s dimenzí závitu na čerpadle. Bajonetová spojka na připojení hadice se vybere podle dimenze Vaší stávající nebo objednané hadice, její dimenze může být stejná nebo menší než bajonetové spojky se závitem.
Dimenze hadicového trnu musí souhlasit s dimenzí závitu na čerpadle a hadicový trn musí být vhodný pro dimenzi Vaší stávající nebo objednané hadice.
Pokud se u hadice udává rozměr v Coulech ( "), jedná se o její vnitřní průměr.

Spojení dvou hadic

Lze použít např. dvou kusů "spojky bajonetové na připojení hadice" nebo dvou kusů "spojky pevné C52 (nebo B75)" o stejné dimenzi, jako má hadice.
Pokud použijete "spojky bajonetové na připojení hadice", můžete mezi sebou propojit hadice různých průměrů (světlosti).

Označení závitů

  • R - vnější závit
  • Rp - vnitřní závit

Přepočet nových a starých jednotek

DN10 - 3/8"
DN15 - 1/2"
DN20 - 3/4"
DN25 - 1"
DN32 - 1 1/4" (5/4")
DN40 - 1 1/2" (6/4")
DN50 - 2"
DN65 - 2 1/2"
DN80 - 3"

Klikněte zde pro více informací

Spojka bajonetová s vnějším závitem 1", 5/4" a 6/4"

Materiálové provedení mosaz, možnost použití i jako redukce. Pro čerpadla s vnitřním závitem na výtlaku.

306
Popis produktu

Popis produktu

- Pro čerpadla s vnitřním závitem.
- Na připojení hadice.

Protikus spojky bajonetové s vnějším závitem je spojka bajonetová na připojení hadice, kterou najdete na kartě PŘÍSLUŠENSTVÍ. Možnost použití jako protikusu stejné nebo kterékoliv nižší dimenze spojky bajonetové na připojení hadice (může se použít jako redukce).
K čerpadlu s vnitřním závitem se vybere z naší nabídky bajonetová spojka s vnějším závitem stejné dimenze. K ní se vybere jako protikus spojka bajonetová na připojení hadice o stejné nebo kterékoliv menší dimenzi uvedená na kartě PŘÍSLUŠENSTVÍ.
Příklad:
Ke spojce bajonetové s vnějším závitem 6/4" lze připojit spojku bajonetovou na připojení hadice 6/4" ale i např. 5/4", 1". Nelze ale kombinovat spojku bajonetovou s vnějším závitem 5/4" se spojkou bajonetovou na připojení hadice 6/4".

V případě snížení vnitřního průměru výtlaku čerpadla je třeba počítat s tím, že dojde ke snížení hodnoty průtoku. Míra snížení průtoku je závislá na rozdílu původního a zmenšeného vnitřního průměru.
Pokud si vypočítáte hodnotu dopravní výšky odpovídající redukovanému výtlaku (stránka VÝPOČET DOPRAVNÍ VÝŠKY, přesný výpočet), z charakteristiky čerpadla zjistíte hodnotu průtoku.
Příslušenství

Příslušenství

Spojka bajonetová na připojení hadice 1/2" až 6/4"

Materiálové provedení mosaz. Možnost použití i jako redukce.

skladem
Cena: od 77 Kč  s DPH 64 Kč  bez DPH
Dotaz na zboží

Dotaz na zboží "Spojka bajonetová s vnějším závitem 1", 5/4" a 6/4""