Jak se vyhnout kritickým chybám při výběru čerpadla a domácí vodárny

Nákupní rádce

Postup při výběru

  • Podle způsobu ovládání dávkovacího čerpadla (manuální/externí) si vybereme typovou řadu.
  • Podle dávkovaného objemu si stanovíme požadovaný max. výkon dávkovacího čerpadla. Dávkování lze provádět kontinuálně nebo šaržovitě. V případě kontinuálního dávkování např. 5 l/hod. volíme dávkovací čerpadlo o max. výkonu cca 6 l/hod. V případě šaržovitého dávkování např. 5 l za 10 min. volíme dávkovací čerpadlo o max. výkonu cca 35 l/hod. (5 l krát 6). Doporučujeme hodnotu provozního výkonu na úrovni cca 75 až 90 % maximálního. V případě dávkování zplyňujících kapalin volíme IWAKI EWN ...A.
    Upozorňujeme, že max. výkon udávaný výrobcem se vztahuje k udané hodnotě max. tlaku ve výtlačném potrubí. Je tedy třeba počítat s tím, že pokud tento tlak nebude při provozu dosažen, bude výkon dávkovacího čerpadla větší, než udaná hodnota. Z tohoto důvodu je třeba v případě požadavku přesného dávkování provést po instalaci kalibraci dávkovacího čerpadla.
  • Podle charakteru dávkované kapaliny je třeba zvolit materiálové provedení.

Nastavení výkonu

Nastavení dávkovacího výkonu je možno obecně provádět změnou frekvence nebo změnou délky zdvihu membrány nebo kombinací obou změn. Některé (levnější) typy mají možnost regulace pouze změnou frekvence zdvihu membrány.
Upozorňujeme, že max. výkon udávaný výrobcem se vztahuje k udané hodnotě max. tlaku ve výtlačném potrubí. Je tedy třeba počítat s tím, že pokud tento tlak nebude při provozu dosažen, bude výkon dávkovacího čerpadla větší, než udaná hodnota. Z tohoto důvodu je třeba v případě požadavku přesného dávkování provést kalibraci dávkovacího čerpadla.
Pokud je v parametrech dávkovacího čerpadla uvedena výtlačná nebo sací výška v metrech, jedná se o hodnotu odpovídající vlastnostem vody (10 m odpovídá cca 1 baru). V případě použití jiné kapaliny s odlišnými vlastnostmi je třeba vycházet z hodnoty tlaku na výstupu z dávkovacího čerpadla a výtlačnou výšku vypočítat na stránce VÝPOČET DOPRAVNÍ VÝŠKY.
Pozor - většina dávkovacích čerpadel má sací výšku jen o něco větší jak 1 m. Čím větší je hodnota hustoty a viskozity, tím menší je hodnota sací výšky.

Rozdíly mezi typovými řadami

Všechna čerpadla IWAKI splňují normu RoHS II (nejsou použity škodlivé prvky).

  • Řada ES dávkovacích čerpadel IWAKI - VÝROBA JE UKONČENA, náhrada řada EJ.
  • Řada EJ dávkovacích čerpadel IWAKI - dávkovací čerpadla určená pro aplikace, kde se ocení dlouhá životnost čerpadla. Řízení výkonu dávkování je pouze pomocí frekvence zdvihu (hodnota na displeji) bez možnosti regulace výšky zdvihu. Materiálové provedení je v kombinaci PVC/FKM. Zapínání se provádí manuálně nebo pomocí externího ovládání pomocí pulzů (1:1). Čerpadlo je vybaveno konektorem, který lze využít pro externí pulzní ovládání, nebo pro připojení indikace min. hladiny dávkované kapaliny (ochrana proti chodu na sucho) a pro externí ovládání START/STOP. Spojení obvodu způsobí zastavení dávkování.
  • Řada EWN-R dávkovacích čerpadel IWAKI - dávkovací čerpadla jsou vybavena LCD displejem a konektory pro externí ovládání pomocí pulzního signálu s možností násobení a dělení nebo proudové smyčky 4 - 20mA. Nastavení dávkovacího výkonu je možno provádět změnou frekvence (max. 360 zdvihů/min.) a délky zdvihu membrány. V případě požadavku zamezení provádění změn nastavení nepovolanou osobou je možnost uzamčení klávesnice. Mají neuvěřitelnou životnost, jsou určena pro použití nejen v úpravnách a čistírnách vod, ale i v různých průmyslových zařízeních, kde je třeba mimo ručního i externí ovládání chodu.
  • Řada EWN ...A dávkovacích čerpadel IWAKI - dávkovací čerpadla jsou vzhledem k řadě EWN-R vybavena navíc automatickým odvzdušněním a jsou určena pro dávkování zplyňujících kapalin (dochází u nich k vývinu plynu). Speciální dávkovací čerpadla na dezinfekci - chlorování vody dávkováním chlornanu sodného, SAVA pro domácnosti, rodinné domy, hotely, penziony, průmysl a malé obce. Tento typ dávkovacího čerpadla je nabízen také jako sestava na dezinfekci vody s impulsním vodoměrem a dalším příslušenstvím, viz naše nabídka.

Proporcionální dávkování

V případě požadavku proporcionálního dávkování kapalin do vody nabízíme na řízení dávkovacích čerpadel IWAKI IMPULSNÍ VODOMĚRY. Bez ohledu na aktuální průtok je zajištěna rovnoměrnost dávkování (do jednotkového objemu je vždy nadávkován nastavený objem činidla).

Klikněte zde pro více informací

Dávkovací čerpadlo IWAKI EJ-B16VHER, max. 3 l/hod.

Všechny ředěné hydroxidy (louhy), např. hydroxid sodný a draselný, peroxid vodíku a chlorid vápenatý. Polymerní flokulanty. Manuální a externí řízení. Ochrana proti chodu na sucho.

3017
Cena: 10 505 Kč  s DPH 8 682 Kč  bez DPH
Odložená platba Twisto Možnost odložení zaplacení
zboží až o 30 dnů
Množství: ks
Doprava:
ZDARMA
Dostupnost: Skladem
Doručení: Do 2 pracovních dnů
Kód zboží: 33289009
Hmotnost: 1.50 kg
Vyrábí: Logo-iwaki
Popis produktu
Parametry

Popis produktu

Použití:

  • Všechny ředěné hydroxidy (louhy), např. hydroxid sodný a draselný, peroxid vodíku a chlorid vápenatý. Polymerní flokulanty.

Technické informace
Nejdůležitější údaje jsou uvedeny na kartě PARAMETRY. Podrobné informace získáte po kliknutí na odkaz na PROSPEKT a na NÁVOD.
Ruční nebo externí ovládání jedním ze dvou způsobů. První je pomocí pulzního signálu (1:1). Druhý způsob je pomocí indikace od min. hladiny dávkované kapaliny (ochrana proti chodu na sucho) a externí spouštění START/STOP. V případě současného využití obou možností je třeba instalovat krabici na rozbočení kablíkového připojení z jednoho konektoru. Zastavení chodu čerpadla způsobuje spojení obvodu.
Na externí ovládání se používá pětikolíkový vstup, proto doporučujeme na jeho připojení objednání 5-kolikové PIN DIN zástrčky, kterou najdete spolu s ostatním příslušenstvím na kartě PŘÍSLUŠENSTVÍ.
Výkon čerpadla se nastavuje změnou frekvence zdvihů pomocí tlačítka, k zobrazení její hodnoty slouží LCD displej. Možnost regulace výkonu pomocí zdvihu membrány není k dispozici.
Materiálové provedení:
Hlava čerpadla: PVC.
Membrána: EPDM s povlakem PTFE.
Koule: Hastelloy C276.
Sedla a o-kroužek: EPDM.
Všechna čerpadla IWAKI splňují normu RoHS II (nejsou použity škodlivé prvky).

Parametry

Napětí: 230 V
Max. příkon: 15 W
Počet zdvihů za min. max.: 360
Princip: elektromagnetická
Počet dávkovacích kapalin max.: 1
Krytí: IP65
Řízení chodu čerpadla: na čerpadle a externí (pulzní)
Sací výška max.: 1.20 m
Průtok max.: 3 l/hod.
Tlak na výtlaku max.: 0.60 MPa
Připojení čerpadla: hadička
Dimenze připojení - sání: hadička 4x6 DN
Dimenze připojení - výtlak: hadička 4x6 DN
Charakter čerpané kapaliny: kyselá
Matriálové provedení - hlava: PVC
Materiálové provedení - membrána: EPDM s povlakem PTFE
Materiálové provedení - koule: keramika
Materiálové provedení - sedla: EPDM
Materiálové provedení - o-kroužek: EPDM
Hmotnost: 1.50 kg
Záruka: 24 měsíce
Příslušenství

Příslušenství

Sací jednotka jednoplováková, připojení hadičky 6x4

Pro dávkování chemikálií z kontejnerů, délka 1,35 m, ochrana proti chodu na sucho.

Cena: 6 550 Kč  s DPH 5 413 Kč  bez DPH

Sací jednotka jednoplováková, připojení hadičky 6x4

Pro dávkování chemikálií z kanystrů, max. ponor 0,57 m, ochrana proti chodu na sucho.

Cena: 6 408 Kč  s DPH 5 296 Kč  bez DPH

Vstřikovací zpětný ventil PVC/FKM - VH, připojení hadičkou 6x4

Pro přesné dávkování látek s pH 7-13.

Cena: 1 234 Kč  s DPH 1 020 Kč  bez DPH

Zástrčka 5- koliková PIN DIN, bez kabelu

Pro externí řízení výkonu čerpadla.

Cena: 774 Kč  s DPH 640 Kč  bez DPH
Dotaz na zboží

Dotaz na zboží "Dávkovací čerpadlo IWAKI EJ-B16VHER, max. 3 l/hod."