Jak se vyhnout kritickým chybám při výběru čerpadla a domácí vodárny

Průvodce výběrem druhu čerpadla - čistá voda <8 nepoužívá se

Na Vámi vybranou variantu klikněte myší

Na čerpání může být použito povrchové samonasávací čerpadlo nebo ponorné čerpadlo.

Výběr čerpadla se provede podle hodnot Vámi požadovaného průtoku při Vámi požadované dopravní výšce, kterou jste si vypočítali na začátku Průvodce. Hodnotu průtoku si zvolíte podle spotřeby vody uvedené např. výrobcem postřikovačů, nebo si ji změříte. Stačí vědro (kbelík) a stopky. Při ručním postřiku se uvažuje hodnota 1,5 m3/hod. U parametru "Požadovaný tlak na konci výtlačného potrubí [MPa]:" doporučujeme doplnit 0,02.
Obě hodnoty si zadáte do políček na stránce HLEDÁNÍ PODLE PRŮTOKU, z vypsaných odkazů si vyberete vhodné čerpadlo.

Tip: Změnou hodnoty průtoku můžete sledovat jeho vliv na cenu.

Při přečerpávání vody z nádrže se zjistí požadovaný průtok tak, že se přečerpávaný objem kapaliny v m3 vydělí počtem minut, za který má být přečerpán, a vynásobí číslem 60. Např. při požadavku přečerpání objemu 1,5 m3 do 5 min. musí být min. průtok čerpadlem 18 m3/hod. (1,5 : 5 x 60).

Po kliknutí na nabídku samonasávací čerpadla odstředivá nebo ponorná čerpadla odstředivá najdete v horní části doporučení pro výběr včetně vhodných typů pro jednotlivé aplikace. Ve spodní části najdete přehled zboží, který si můžete seřadit podle ceny nebo podle výrobce.

Upozorňujeme na naši nabídku samonasávacích čerpadel zn. GARDENA, které na rozdíl od většiny ostatních mají ochranu proti chodu na sucho.

Konec průvodce.